• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

ЗНІМІТЬ ЦЕНЗУРУ З ГОЛОСУ ВЛАСНОЇ СОВІСТІ!

У стрийського мера насправді один погляд на депутатів: хто не куплений, той – порожнє місце.
У місті мовчунів, де корупція починається з мовчання, – я мовчати не буду!
Стрий тоне у болоті диктатури – мерської, нахабної, відвертої, грубої диктатури. Все частіше нам кажуть, що вибору у нас немає – ГОСПОДАРНИК і крапка. Готують до гіршого і закликають жертвувати собою – мовляв «Що ти тут виступаєш? Іди в АТО – воюй!»
Сперечатися не дають можливості. А я вам кажу – слова мають вирішальне значення у нашому житті. Ми осмислюємо та висловлюємо кожне своє рішення за допомогою слів, володіючи і користуючись різними мовами, до яких відноситься і мова візуальних образів. Чесне слово, домовленість дорожча за гроші. Але гроші не люблять, коли чесне слово оспорює їхню владу,- тому мені і затикають рота на сесіях Стрийської міської ради, ігнорують на комісіях, нагло, протиправно хоронять мої проекти рішень…
Вони просто мліють в ерекції від своєї всесильності та можливості купити що завгодно, від депутатів до найрафінованіших стрийських патріотів. Гроші люблять тишу – точніше, тишу в цільовій аудиторії, коли звучить їхня реклама – ДОРОГИ… БРУКІВКА… Тому нас привчають мовчати та повторювати одне і те ж, затикаючи рота іншим, хто має що сказати.
Ми живемо в місті мовчунів, а у паралельному світі живуть ті, хто заповнює нашу тишу своїми словами, відчуженими від правди нашого життя у слухняному мовчанні. Стрийська молодь виховується під диктовку, так само, як ми жили під диктовку. Я живу і нерідко намагаюся відкривати дискусію там, де не місце для дискусій – тобто, майже всюди – але загальна звичка припиняти дискусії та інстинктивний спротив інакодумству налаштовують проти нас навколишню «агресивно-слухняну стрийську пенсійну солому». Найгірше ж, коли починають повторювати «єдино правильне»: мер є – думати не треба…
Серед нас трапляються інші, які свідомо долають страх говорити по-своєму. Чого гріха таїти, кожен із нас пробував стати таким іншим. На жаль, ми боїмося підтримувати чесні голоси. Бо, знов-таки, нас привчили не довіряти собі та не довіряти іншим, а довіряти тільки диктату звичних слів, сто разів чутих, нудних і, як ми знаємо в глибині душі, невиправно забруднених брехнею через багатократне механічне застосування.
Але коли ми просто кажемо правду, говоруни з міської ради замовкають або опускаються до особистих образ на кшталт: «От дивіться – «Стрийський Ляшко», «Смішна Опозиція».

Проект рішення за мого авторства Про затвердження положення щодо консультацій з громадськістю та громадських слухань» був поданий до міської ради в перший місяць мого депутатства – і уже цілий рік лежить у шухляді міського голови, а туди не дістане жодна рука у цьому місті.

Вони звикли, що тільки їм дозволено говорити, а інші мають куплятися на їхні дешеві побрехеньки. Вони звикли до монопольного становища, забезпеченого недопуском у їхню комфортну господарку жодної людини, яка звикла казати правду – відверто і, по можливості, доброзичливо висловлювати власні думки, а не завчені фрази. «У місті Стрий все іде по плану – проводяться поточні ремонти…» – і пішло-поїхало.
Стрийська корупція або стрийська влада – а це одне і те ж – буде переможена не гаслами «ганьба», а зняттям цензури з голосу совісті. Так вже в Стрию склалося – господарники сьогодні можуть купити все, бо крадуть БЕЗБОЖНО і мають за що, але їм ніколи не купити ЧЕСНЕ СЛОВО.
НЕ МОЖНА ВКРАСТИ ВІРУ В СЕБЕ, А МИ СОБІ ВІРНІ, БО
ВОЛОДІННЯ СОБОЮ І Є ЛЮДСЬКА ГІДНІСТЬ.

Олег ФИЛИК

Жовтень18/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України