• Сьогодні: Середа, 15 Липня, 2020
Інфо ПС

ЗНАХІДКА ЦІНОЮ В ТРИСТА РОКІВ

       Наприкінці зими у церкві Успіння Пресвятої Богородиці села Довге велися ремонтні роботи. У боковій кімнаті, поруч із хорами наводився лад. Зайві речі, котрими не користуються у літургії та інших обрядах, виносилися до складу. Деякі з них потребували ремонту і відновлення. 

       Великою несподіванкою стала знахідка двох великих образів. Вони тулилися між стіною і шафою.

       На одному з них, розміром 101х74,5 см, намальована Матір Божа з Ісусиком на руках. Знахідка була у занедбаному стані, але внизу образу дуже добре зберігся напис. На ньому зазначено, що Богородиця із дитиною намальована у 1738 році.

       Безумовно, що цінність картини мають встановити фахівці – реставратори і науковці. 

       Відтоді почалися перемовини з реставраторами і науковими працівниками музею Андрея Шептицького.

       Минулої неділі після літургії у довжинській церкві науковий співробітник музею, керівник реставраційної майстерні пан Юрій Ткач розповів про цю ікону чимало цікавих історій.

       Принаймні, він навіть не піддає сумніву рік написання картини.  За його словами на образі зображена Матір Божа Одигітрія. Це рідкісне зображення лика Пресвятої, до того – ще й короноване. У церковному мистецтві відомі ікони цього стилю, серед них – Матір Божа Ченстоховська, Рудківська та Гошівська. На думку реставратора, образ, що зберігся у довжинській церкві, може бути копією або й, навіть, оригіналом чудотворної ікони, що з’являлась у намолених місцях.

       Реставрація знахідки потребує чимало грошей і часу. Дати їй друге народження неабияка відповідальна місія.

       Місцевий мешканець Віктор Янко, який часто долучається до благодійних акцій громади, вирішив стати фундатором реставрації ікони.

       Минулого тижня, цей образ було передано на відновлення до музею імені Андрея Шептицького.

       Парафіяни сподіються, що на Покрову відбудеться його освячення і коронування. Адже відреставрована ікона прийме первозданний вигляд – по суті, народиться вдруге, аби радувати серця нинішніх і майбутніх поколінь села Довге на Стрийщині, які, без сумніву, із вдячністю згадуватимуть за це свого односельця Віктора Янка.

    Що ж до другої знахідки, то про неї розмова окрема.

Володимир Ліпчанський, голова церковної ради с. Довге Стрийського району Львівської області

Червень29/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України