• Сьогодні: Вівторок, Жовтень 15, 2019
Інфо ПС

ЗДЕБІЛІЗОВАНІ ПОВЗУТЬ ГОЛОСУВАТИ…

Найбільш ціннісні речі мають вагу і тому ніколи не бовтаються на поверхні. На поверхні плаває брудна пінява.


Нападки на демократію і ліберальні цінності зараз стають загально-світовим трендом. На поверхні – ніби-то очевидні речі. Загальне виборче право веде до влади вкрай деструктивних людей: популістів, соціалістів, фашистів. І всі дружно накидаються на те загальне виборче право і готові віддатися будь-якому диктатору, аби він відновив порядок і дотримувався справедливості, як її розуміє переляканий натовп.

Це – пінява, це – на поверхні. А сутнісна причина глобальних катастрофічних процесів у політичному житті практично усіх країн світу зовсім у іншому.
Цю причину передбачав ще економіст Карл Маркс. Відчудження людини від землі, від власності, від результатів своєї праці. “Пролетаріату нічого втрачати, окрім власних ланцюгів“.

Останні 30-40 років характеризуються інтенсифікацією відчудження. Навіть засновники – власники гігантських корпорацій фактично не впливають на долю свого дітища. Все вирішують топ-менеджери і стихія біржевих спекуляцій.

А що говорити про сотні людей, які в пошуках роботи перебралися в міста і все життя винаймають квартири? Від зарплати до зарплати. Повсюдно зникає власник і власність. Повсюдно торжествують крупні корпорації і знеособлений бізнес. Сотні мільйонів людей, не будучи класичним пролетаріатом, живуть, мислять і голосують як люмпен-пролетарії.
Великий соціальний реформатор (якого ніколи не втомлююсь цитувати) Лі Куан Ю відразу, як прийшов до влади, став створювати клас власників. Не білі-сині комірці найманих працівників, а власників. Він часто говорив-писав: власник не бунтує. Дешеві кредити на власне житло, участь в акціонуванні державних і комунальних підприємств, участь в отриманні прибутку від цих підприємств виробляють особливу психологію відповідальної людини. Не абстрактний середній клас, а саме клас власників. Не купка олігархів-власників, а багатомільйонний прошарок зацікавленних у стабільності і процвітанні власників.
А нам замість реформ у цьому напрямку підкидають дискусії про гей-паради, про особливу російську мову в Україні та іншу лабуду, яка не сприяє ні появі здорового власника, ні навіть народженню дітей. А після таких дискусій дебілізовані повзуть голосувати…

Такі ідеали уже посіяні в голови сучасної людини: краще без дітей, краще без власності… Весь світ для тебе, життя одне… У нас взагалі 70 років пропагували, що все зло світу – у приватній власності і у психології власника. Ідеї Лєніна-Троцького-Каутського дуже популярні у лівому середовищі європейців. Як наслідок – люди без коренів, без власності, готові сахатися із сторони в сторону…

 

Viktor Leshyk

Липень14/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України