• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

Збережімо державу від саморуйнації!

poroshenko_14

Президент не подав країні особистого прикладу жертовності

 

«Пане президенте, змініть спосіб мислення щодо урядування. Керівна еліта має давній, радянський, дещо авторитарний стиль мислення. Чогось досягти можна, лише маючи віжки від держави у своїх руках. Я розумію це, коли ставлю себе на місце президента. Але демократична держава функціонує інакше — без авторитарного контролю за всіма сферами», — сказав віце-ректор Українського католицького університету  Мирослав Маринович 27 квітня на засіданні Ініціативної групи “Перше грудня“. Він разом із Любомиром Гузаром, Мирославом Поповичем, В’ячеславом Брюховецьким, Володимиром Панченком і Вадимом Скуратівським оприлюднили звернення до влади “Збережімо державу від саморуйнації!”

“Повторюється стара історія: низька якість еліт призводить до деградації держави, її інститутів. Корисливі інтереси в середовищі політичного класу виявляються сильнішими, ніж тривога за долю народу й державницький інстинкт, — йдеться у зверненні. — Винен президент, який не подав країні такого необхідного нині особистого прикладу жертовності. Й бачить порятунок ситуації тільки в концентрації особистої влади й ручному управлінні всім — Кабміном, Генеральною прокуратурою, Конституційним судом, Центрвиборчкомом.

Винен парламент, зал якого часом нагадує гральний стіл у . Винен уряд, що під час війни допустив збагачення багатих і зубожіння бідних. Правоохоронні органи й система правосуддя в більшості випадків залишили людину беззахисною. А корупціонерів і бандитів вивели зі сфери дії закону.

Потрібна нова, якісно інша форма правління — що убезпечила б Україну як від авторитаризму, так і від розповзання країни на частини, сегменти. Для цього треба новий суспільний договір. Зокрема — загальна згода всіх, включно з керівними елітами, визнати верховенство права”.

Учасники групи “Першого грудня” вимагають встановити в країні нові правила гри.

«Хоч якого президента обирай, все одно виходить Янукович, — вважає письменник Володимир Панченко. — Усі починають із того, що їм мало повноважень. Змінюють Конституцію. Все переводять на ручне управління. Деградація держави починається з бажання президентської гілки влади все монополізувати».

«Позачергові парламентські вибори — не вихід. Українці повинні об’єднуватися й тиснути на владу. Не забувайте: пройде років 10 і ваші діти спитають, що ви зробили для того, щоб змінити ситуацію, — доповнив почесний президент Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький.

«Молися і працюй — формула розв’язання багатьох проблем. Якщо ми будемо дотримуватися її, то не втратимо нашу батьківщину», — підсумував кардинал Блаженнійший  Любомир Гузар.

За матеріалами інтернет-видань

Червень05/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України