• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

ЗАРАДИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЛАДИ ПОРОШЕНКО ШВИДШЕ ОЗБРОЇТЬСЯ ПРИЙОМАМИ ПУТІНА, НІЖ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД КОРУПЦІЇ

В середині січня мене запросили виступити в лондонському Reform Club. Доля звела за нашим столом екс-главу британської спецслужби MI-6, який став жертвою російської дезінформації, і представника глобальної хімічної компанії, яку в Україні включили до списку санкцій — заради того, щоб монополія Дмитра Фірташа могла продавати азотні добрива всередині країни за цінами вище світових.

Хоч як це прикро, але імідж воюючих між собою України і Росії в очах світу стає все більш і більш схожим. Справа не тільки в корупції, про яку запитували найчастіше навіть на цій вечері в джентльменському клубі. Справа в тому, що Петро Порошенко поступово освоює російські прийоми придушення альтернативних політиків. В інтернеті він завів собі своє “Ольгине”, де тролів і ботів нацьковують на супротивників влади. Заглушив критику на центральних телеканалах. Ввів закон про е-декларації антикорупціонерів, покликаний таврувати одержувачів грантів так само, як діючий в РФ закон про іноземних агентів.

Ручна прокуратура переслідує автомайданівців: за три курячих яйця, кинутих в депутата Олега Барну, їм загрожує від 4 до 7 років в’язниці. Чим не флешбек історії з Pussy Riot? Ну і останній приклад — кримінальна справа, яку шиють керівнику Центру протидії корупції Віталію Шабуніну, як науку всім іншим. Як приклад вибіркового правосуддя вона нагадує “справу Кіровлісу”, за якою винесли вирок Олексію Навальному.

Звичайно, Порошенко діє акуратніше. Але важливо ось що: він швидше буде воювати рецептами Путіна, ніж відмовиться від корупції.

Президент не хоче міняти закон про вибори, щоб позбутися мажоритарки, що є вхідним квитком для брудних грошей в політику. Йому не потрібна незалежна держслужба, коли чиновники проходять конкурс. І не потрібен антикорупційний суд, заради чого він готовий навіть сваритися з МВФ. І ціна цього саботажу — на табло обмінних курсів. Порошенко не сприймає незалежні обличчя при владі.

Бажання керувати в ручному режимі — ось відповідь на це питання. Тому що так можна направляти потоки в потрібні кишені. Призначати своїх близьких на посади. Карати ворогів за допомогою силовиків. І формувати порядок денний з правильних меседжів. Тільки все це має мало спільного з “жити по-новому”.

У настільній книзі українських реформаторів «Чому нації занепадають» викладені приклади, які до дзвону у вухах перегукуються з Україною. Наприклад, Єгипет — бідний, бо ним править вузька еліта, яка вибудувала за рахунок абсолютної більшості населення суспільне життя під особисту вигоду.

Що чекає таку владу в кінці? У книзі є відповідь і на це питання, де описані сумні підсумки правління корупціонерів в Тунісі і Єгипті. Незрозуміло тільки, навіщо президент Порошенко хоче провести такий експеримент над собою.

 

Сергій ЛЕЩЕНКО

 

Січень30/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України