• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ЗАКОНИ – ДЛЯ ПЛЕБСУ, А НЕ ДЛЯ «ЕЛІТИ»

Нашими депутатами за 26 років незалежності прийнято – а написано ще більше – так багато законів  (їх нумерація п’ятизначна!), що кожен із нас не може й дня прожити, аби свідомо чи несвідомо не порушити цілу низку їх. Наші так звані правоохоронні органи просили і просять ввести тисячі законів – більше тієї кількості, виконання якої вони здатні забезпечити. Тому закони втрачають істинне своє призначення. Вони втрачають ясність і чіткість.

Силові структури своєю мішенню обирають законні групи громадян, тому що ці групи в той чи інший період були не на тому боці, на «неправильному», з точки зору тогочасної чи нинішньої влади, боці. Владний режим – президент, парламент, уряд – політизував усі аспекти життя, і всі ми рано чи пізно страждаємо від цього, незалежно від наших політичних поглядів.

От зараз поліцейські, прокурори, судді, які тим чи іншим шляхом дісталися до верхівки своєї системи, – вони що, кращі від інших, чи переважно ті, хто політично хитріший, в кого добре підвішений язик, хто знає, чию задницю лизати, як підкотитися до впливового партійного лідера з його депутатським лоббі, до губернатора чи мера, політиканів усіх кольорів?

Сьогодні це – політизовані структури, які діють послідовно, розподіляючи ресурси. Величезні кошти витрачаються, щоб полювати на порушників розпливчасто написаних законів проти порнографії, забруднення середовища, фальсифікованих продуктів, сексуальних домагань, наркоторгівлі, недотримання правил дорожнього руху, вуличної торгівлі і т.п. Але в той же самий час ми живемо в країні з надзвичайно високою кількістю вбивств, гвалтувань і грабежів…

Наші вулиці далеко не безпечні. Ми навіть не відчуваємо себе спокійно у власних помешканнях. Наші правоохоронні органи втратили здатність фокусувати увагу, вони роблять помилки – і часто свідомо, і раз пораз потрапляють у скандали, з яких, правда, виходять, завдяки тим же двозначним законам, сухими з води, стаючи все нахабнішими і цинічнішими від своєї безкарності. Як і політикани, призначені та обрані. З яких політизовані теж поліція, СБУ, прокуратура, суди зчищають бруд і ховають його під килим чи у шухляду, ато й взагалі знищують… Як і свідків.

Протягом десятиліть політики приймали і приймають закони, що звільняли і звільняють їх самих і призначених ними чиновників від будь-якої, а тим паче кримінальної відповідальності…

Взяти хоча б конфіскацію майна. Це у нас із вами можуть відібрати житло, машину та інше майно ще до офіційного визнання судом вас злочинцем – до речі, як і тримати вас 2,4 і більше років за гратами до суду, але не у депутата чи міністра, поліцая, прокурора чи судді… Колеги просто не допустять такого, його просто звільнять, посварять, візьмуть на поруки чи внесуть заставу, навіть повернуть закордонний паспорт, аби він зміг виїхати, постараються взагалі не допустити суду або ж затягнути і заплутати справу на десятиліття – заплутані закони приймалися ж ними під себе… У будь-якому випадку майно у нього не конфіскують, якщо ж і конфіскують – аля для публіки, то рано чи пізно суд його йому поверне. «Договорняк» у них працював і працює ефективно.

Ось так поки що і живемо: окремо – вони, і окремо – ми. І дійсно сліпа, коли треба, Феміда…

Василь АЛЄКСЄЄВ

Червень27/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України