• Сьогодні: Субота, 21 Травня, 2022
Інфо ПС

ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЛАДИ

Вдивляючись у риси сьогодення, не важко помітити, що в українському суспільстві себелюбів розквітла співдружність байдужості.

Ви кажете: нові обличчя, лідери, світлі голови – а де їх шукати, коли за два десятиріччя застою ми виховали покоління з імунітетом до власної думки. І ніхто не дасть однозначну відповідь на багатозначні «чому?».

Є речі сутнісні, а є похідні – трагічна іронія долі: цеглини зі зрадженої революції чудово прислужилися для будівництва нового українського порядку. Ті, що прийдуть, переможуть чи домовляться,  наступні будуть абсолютно такі ж, як попередні. Не зразу – але будуть.

Працьовитий, талановитий, добросердний народ, якому сам Бог велів обдаровувати світ золотою пшеницею, вчергове вибере плуг, а не меч.

Всі капіляри, Верхні сфери українських керівників вражені корозією совісті та моралі. Чи може я помиляюсь? Якщо у нас так багато достойників там, нагорі, то чому ми так недостойно жевріємо?

Сувій нових суспільних угод між владою і суспільством. Море формальних домовленостей. Меморандуми. Декларації. Заскорузлі гасла ніби-то нових. А чи нові вони? І знову чергові чотири чи п’ять років замість того, щоб дивитися вперед, обдурений українець дивитиметься вгору на нового лідера чи лідерку. Це аксіома.

Шаблон тут неприпустимий, і якщо він є – стійкість його формалізму, небажання зійти з наїждженої вибитої колії треба розуміти однозначно – глас вопіющого. І не більше.

Колись у школі я читав оповідання під назвою «Закон збереження добра» Юрію Щербака, я гадаю, що настав час протверезіти від страшної правди: інерція мислення, інерція дій гирями висить на всіх наших починаннях, вкриває їх пліснявою зневіри та дає можливість ЇМ написати власне оповідання під назвою «Закон збереження влади».

 

Олег ФИЛИК

Лютий17/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України