• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

ЗАХИСНИК ДЕРЖАВНОЇ МОВИ ЛІТИНСЬКИЙ ЗНОВУ ВИГРАВ

      Львівський апеляційний адміністративний суд підтвердив постанову першої інстанції і визнав протиправним ненадання автентичного перекладу державною мовою інформації з сайту НАБУ.

Львівський правозахисник Святослав Літинський, за позовом якого відбувався суд повідомив на своїй сторінці: «Рішення набуло законної сили. НАБУ тричі не прийшли на засідання суду. Звичайно, можна казати – у нас немає результатів роботи бо суди погано працюють, але ж витрачати дорогоцінні юридичні ресурси, подаючи апеляцію проти української мови, – це ДНО. Дивно та сумно, що юристи НАБУ, сидячи в «Однокласніках», приймають рішення про те, щоб судитися проти державної мови….

    Що це дає нам? – Або припиниться практика поширення на офіційних сайтах інформації лише іноземною мовою, або будемо притягати їх до відповідальності».

Як відомо, раніше Святослав Літинський виграв аналогічну справу проти МВС та глави Наполіції Хатії Деканоїдзе.

Львівський активіст та засновник ГО «Незалежні» Святослав Літинський – перший в Україні, хто отримав паспорт громадянина із записами виключно державною мовою. На це він витратив близько року.

До 2016-го Святославу та двом юристам вдалося домогтися переходу на державну мову на сайті чи Facebook-сторінці таких великих компаній як Rozetka, ПриватБанк,  Samsung, виписок і перекладів рідною мовою. Ноутбуки з українською клавіатурою випускає відтепер компанія ASUS, а панелі приладів для авто з маркуванням державною мовою можна обрати серед марок Jaguar, Subaru та Toyota. Також Святослав неодноразово притягав працівників ДАІ до адміністративної відповідальності за порушення розпоряджень і Правил дорожнього руху.

     «Якщо є мета, то засоби можна шукати і часто вони знаходяться», – вважає Літинський.

Василь Алєксєєв

Грудень09/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України