• Сьогодні: Неділя, 9 Травня, 2021
Інфо ПС

ЗАГАСИТИ ПОЖЕЖУ БЕНЗИНОМ ЩЕ НЕ ВДАВАЛОСЯ НІКОМУ

Просто діалог у фейсбуці про нашу рідну корупцію і не лише… 

         Viktor Leshyk Загасити пожежу бензином ще не вдавалося нікому. Ми уже понад 20 років пробуємо, і пробуємо, і пробуємо це зробити. Маю на увазі боротьбу з корупцією. У нас для цього вибрано лише один і абсолютно витратний в грошах і кадрах шлях – створення все нових і нових органів і накачування працівників цих органів височенними зарплатамиЦе і є бензин на пожежах.
Світова практика виробила ж сотні інших “небензинових” методів боротьби із розкраданням державного і муніципальних бюджетів. Скажімо, відомий ще за часів СРСР метод ротації кадрів. У нас у закритих зонах, тюрмах начальниками колоній на одному й тому ж місці люди по 20 років. Гадаєте, вони не обростуть потрібними зв’язками і схемами?! Та навіть елементарні ротації загонів поліції на найважливіших ділянках автострад можуть приносити необхідні результати. Я вже не пишу про більш глобальні, але не менш очевидні, фактори корупції – слід заборонити близьким родичам працювати в одних і тих державних чи правоохоронних органах чи державних фінансових установах. Слід унеможливити фінансові і ділові зв’язки між родичами у держорганах і родичами у приватному бізнес-секторі.
Для нас виглядає дуже важливим, щоб право займати державну посаду мали лише люди, які пройшли горнило війни і справами довели свою відданість майбутньому України.

Дітям і внукам державних чиновників ні в якому разі не слід виїжджати на навчання за кордон. Рівно, як і державним чиновникам користуватися медичними закладами не в Україні.
Гадаєте, це занадто?! В роки моєї юності така нині прогресивна країна, як Південна Корея, була синонімом корупції. Тільки позначений комплекс наджорстких заходів і обмежень плюс десятилітні терміни ув’язнень дали змогу приборкати метастази корупції. В Сеулі достатньо було побачити на одному гольф-майданчику бізнесмена і держчиновника, щоб останній без будь-якого розслідування кулею вилетів із посади… А тепер порівняйте все це із нашою пародією на боротьбу з корупцією.

Іван Жубіль У нас прийнято видавати очевидні речі, як щось надзвичайно новітнє, дієве і єдиновірне. Для прикладу. Візьмімо найсвіжіше призначення Президентом України такого собі пана Козицького, сина відомого львівського бізнесмена, на посаду голови Львівської ОДА. (Таких призначень ним зроблено дуже багато у масштабах держави). Невже Президент не розуміє, що Козицький туди рветься не служити чесно народу і державі, а сприяти розвитку батькового бізнесу. Чи призначення ще одного львів’янина, васала Ахметова, Шмигаля, віце-прем’єром, міністром ЖКГ. Хлопці на попередніх роботах заробляли мільйони і тут враз стали альтруїстами і згодилися працювати за копійки (у порівнянні з попередніми заробітками). Мотивація більш, ніж очевидна! І так у державі кругом. Так було! І так є!

Навіть не знаю, яким чином можна подолати в Україні корупцію. Навряд чи підійде нам китайський метод боротьби – розстріл. Наші мастаки і тут дадуть собі раду. Масово почнуть “оформляти” зовсім безневинних людей. Якщо один із “найвизначніших” корупціонерів новітньої України призначає для себе Президентом України свою людину шляхом вмілого запудрювання масам мізків, то корупція в Україні подоланою не буде ніколи. Народ це толерує! Значить так має бути! Ради на то нема!

Viktor Leshyk У всякому разі зрозуміло, що це просто обвалиться. Як, скажімо, обвалилася корумпована до неба Османська імперія. Чи режим Батісти на Кубі, чи режим перської династії Пехлеві в Ірані… І всюди корупцію змінює диктатура в крайніх жорстких формах.

Це реальний сценарій. Інші на зараз просто не проглядаються….

Лютий08/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України