• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ЮВІЛЕЙНА АКАДЕМІЯ РОМАНА ШУХЕВИЧА

30 червня у Київському міському будинку вчителя відбулась урочиста академія з нагоди 110-ї річниці з дня народження державного діяча, генерала УПА – Романа Шухевича.

На урочистості завітало дуже багато цікавих гостей – митці, історики, політики, ввоїни УПА і теперішньої російсько-української війни, юристи і державні діячі, волонтери і музиканти.

Відкрила захід хорова чоловіча капела ім. Левка Ревуцького, виконавши «Боже, Україну збережи». Далі слово мав міністр культури Євген Нищук, міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, міністр інфраструктури Володимир Омелян, перший президент незалежної України Леонід Кравчук, Ольга Богомолець, голова Всеукраїнського об”єднання учасників бойових дій – Микола Станіславський (друг Шервуд), який зокрема зазначив, що Україною дотепер керують не українці, а народу не вистачає Віри, що й впливає на перебіг наступних подій.

Виступаючи, Юрій Шухевич зазначив, що Петро Порошенко, який офіційно був запрошений, мав би, принаймні, надіслати вітальну адресу «…не мені, а  учасникам урочистої академії…”, але не відреагував зовсім. Загалом перші особи проігнорували цю подію, що мене особисто не здивувало.

Символічно, що у цьому залі був проголошений IV Універсал Центральної Ради, а 30 червня, крім народження Романа Шухевича, маємо ще й річницю проголошення у Львові Акту відновлення української державності. Голова КУНу Степан Брацюнь приніс із собою особистий державний прапор Ярослава Стецька, який майорів при тій події.

На зібранні лунали пісні у виконанні Олексія Бика, “Хореї козацької”, Тараса Компаніченка та інших співаків, що додало особливої національної родинності та духовної піднесеності урочистостям.

Михайло Алєксєєв 

Липень06/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України