• Сьогодні: Неділя, 24 Жовтня, 2021
Інфо ПС

ЯКЩО МИ НЕ ЗАВЕРШИМО ЦЮ “МЕТУШНЮ”, ТО МОЖЕМО ВТРАТИТИ ДЕРЖАВУ

(Головне з інтерв’ю виданню “День”)

Про причини бід України

       60% українців – за межею бідності. Це – результат економічної політики. Як і анексія Криму, і військові дії на Донбасі. Це не єдина проблема, але вона визначальна.

Про вплив МВФ на шлях України

       Проблема не в МВФ. Проблема – в нас. Саме ми приймали рішення і йшли тим хибним шляхом. У нас державний керівник – це “врємєнщік” без стратегії. Середній вік українського уряду – 13 місяців. Які думки можуть бути в людини, яка сідає в таку “карусель”?

Про співпрацю з МВФ

       Якщо ти як міністр, голова НБУ, президент чи прем’єр із чимось незгоден – твоє завдання відстояти свою позицію і донести її аргументовано і послідовно МВФ.

Про “квантовий стрибок” України

       Нам пропонують наздогнати розвинені країни. Але для цього нам потрібно 20 років зростання на 6% ВВП щороку. Де за цей час уже будуть Польща, США, Китай, Німеччина? Необхідно створювати нові індустріальні парки у депресивних регіонах. Але для цього в Україні має змінитися парадигма економічної політики.

Про інвестиції

       У світі накопичилась величезна кількість вільних грошей. Але за них потрібно поборотися і переконати інвестора, що ці гроші мають зайти в Україну в якості інвестицій, але вони потребують довіри.

Про стосунки бізнесу і держави

       Немає довіри в стосунках «бізнес-держава» так само як і в стосунках «суспільство-держава». Немає балансу в цьому основоположному трикутнику “Суспільство-Бізнес-Держава”. Бізнес, з яким спілкувався я, каже: ми втомилися жити в країні без правил. В Україні теж є правила, але вони – для “ворогів”.

Про вихід з владної команди

       Після того, як я повідомив про схеми на “Великому будівництві”, не відбулося жодних кадрових рішень, жодної реакції. Який сенс мені там перебувати, якщо нічого не змінюється?!

Про корупцію в Офісі Президента

       Цих 2,5 роки вони підтримують міф нульової толерантності до корупції. А в нас голова «Укравтодору» міністром став. Тобто відбувається з точністю до навпаки. Якщо в системі відбувається корупція, а Перший не в долі, і не в темі, то він не Перший!

Ігор УМАНСЬКИЙ, екс-міністр фінансів, лідер політсили “Національна економічна політика”

Вересень19/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України