• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ЯКЩО ХОЧА Б ЧАСТИНА УКРАЇНЦІВ ПЕРЕСТАНЕ СПАЛЮВАТИ ОДИН ПЕРЕД ОДНИМ МОСТИ, МИ ЖИТИМЕМО КРАЩЕ

Моє професійне життя ділиться на два етапи. Перший – коли я був оточений високоосвіченими британцями,   живучи, навчаючись і працюючи в Лондоні. Другий – коли повернувся додому і почав працювати на свою країну.

У мені часто бачать банкомат ідей замість особистості. Адже перше правило, яке прищепили мені британці, – «коли віє вітер змін, не будуй стін, щоб сховатися – будуй вітрила».

Будь-який адвокат у Британії заробляє більше за прем’єра. І жоден із них не хоче бути керівником держави. Будь-хто з порядних адвокатів має бути готовий, що опиниться поза правилами. Вас сприйматимуть, наче їдете лівою стороною, тоді як решта – правою. Не визнаватимуть, доки самі не стануть такими, як ви. Чесний адвокат завжди буде ізольований.

Протягом 20 останніх років Україна так швидко розвивається, що інколи здається, ніби це Європа рухається до нас, а не ми – до неї. В України величезні перспективи. Маємо прекрасну землю, найкращий клімат, і в нас – найвродливіші жінки. Якщо ще трохи попрацюємо, усе буде добре.

Але світом правлять не матеріальні речі.

За 9 (після Лондону) років роботи я не купив маєтку чи розкішного авто, але здобув авторитет. Це – у сто разів краще.

Я – абсолютний патріот своєї країни. 20 років тому Україна була нецивілізованою. Тепер – цивілізована наполовину. Але це – наш світ. Ми тут живемо, щоб розвивати його. Парадокс: українці – прекрасні працівники в еміграції. А вдома лінуються.

Хтось сказав, що неможливо управляти колективом, якщо в ньому більш як 10 відсотків розумних людей. Але моя мета – оточити себе розумними. Це ключ до успіху. Підлеглі, молодші за мене, щодня мене чомусь вчать. Роблять зауваження по дрес-коду, радять учити більше мов. Це робить мене кращим.

Життя – це прірви. Тільки деякі люди можуть через них будувати мости. Батько казав: ти маєш збудувати міст і повести по ньому людей. Якщо хоча б частина українців перестане спалювати один перед одним мости, ми житимемо краще.

Я працюю у здоровій конкуренції. Мої знання стають істинними, коли можу чогось навчити людину. А абсолютно істинними – коли виправляю помилки інших, ще й відповідаю за це.

Є очевидні речі, визначені багатотисячною історією людства. Як ви маєте переходити дорогу, як поводитися на роботі. Якщо людина зневажає очевидні речі, наприклад, запізнюється – це мене дратує.

У людях ціную інтелект і цілеспрямованість. Захоплююся тим, що стоїть вище за матеріальне – честь, репутація, моральність. Не можна будувати життя на попередніх досягненнях: написав дисертацію – і до смерті держава платить гроші. Кожен день – окреме життя. Як Сонце встає щоранку, так і ви маєте починати день спочатку, без колишніх заслуг.

 

Олег ФИЛИК

Адвокат, голова юридичного бюро «VERUM»

Листопад14/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України