• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ЯК ВАМ МОЯ ПРОГРАМА? ЧИ…

 

…Хто із нас на світі не розп’ятий?

Воно ж, як маєш серце не з льодини,
розп’яття – доля кожної людини.

(Ліна Костенко)

 

ВЕЛИКА УКРАЇНСЬКА УТОПІЯ

 

Є те, що незрозуміло, непояснимо і неприйнятно. Це те середовище, де існує населення і бізнес України. Реформа цього середовища є завдання архіважливе і архіпотрібне.
Основну складність я бачу не стільки у відсутності політичної волі чи бажання правлячої групи щось міняти, скільки в складності узгодження нагальних реформ у середовищі бізнесменів України. Якщо «тітушки» знаходять спільну мову між собою за 1 секунду, то кожен бізнесмен, вважаючи саме свою концепцію єдино вірною, готовий боротися за неї і лише за неї. Ця ситуація на практиці означає принцип «поділяй і владарюй».

Тому основним завданням сучасності я вважаю досягнення розуміння між людьми, їхньої здатності об’єднатися задля чогось справді важливого.

Але на цьому шляху перешкод і випробувань у сто разів більше, ніж на шляху в царство Боже. Адже нас дуже легко розсварити – досить лише підняти одне з питань: державної мови, ставлення до підсумків Другої Світової війни, оцінки історії України, шляху врегулювання Російської агресії, національне, ставлення до ЛГТБ-спільноти, до податкової реформи і т.п. І конфлікт у суспільстві – вже готовий, ми кидаємося стінка на стінку, вгризаючись у горлянки один одному. І на цьому кривавому бенкеті в першу чергу гуляють різноманітні українські політичні сили, що давно зробили політику своїм бізнесом і капіталовкладенням. Саме їм, у першу чергу, вигідний конфлікт у суспільстві і можливість формувати на протестній базі своїх прихильників.

Ви можете бути членом будь-якої партії, Вам не треба виходити з неї. Єдине, що потрібно насправді, так це знайти ті ідеї, що близькі кожному з нас і на базі яких можна і слід об’єднатися. Щойно один громадянин стане здатним побачити громадянина в іншому, бізнесмен стане здатним поступитися своїми амбіціями заради спільного блага – ми вже пройдемо половину шляху до своєї мети.

Моя програма об’єднання країни виглядає так:
1) Я готовий відмовитися від обговорення будь-яких інших проблем та ідей, доки не будуть реалізовані нижче перераховані завдання. Я готовий примиритися з будь-яким іншим громадянином своєї країни, незалежно від його раси, віри, мови, ідеології, його минулого, громадського становища і т.д. – єдино важливим для мене є втілення в життя нижченаведених принципів та ідей.
2) Влада не повинна приносити дивіденди. Бажаючих бути Президентом, депутатом, Генеральним прокурором, Головою НБУ і т.д. має бути стільки ж, скільки бажаючих стати, скажімо, бібліотекарем. Хто знає в Швейцарії прізвище свого Президента? Повірте, далеко не кожний. Людина має хотіти стати бізнесменом і багато заробити, але аж ніяк не чиновником. Значить, треба в першу чергу реформувати структуру влади.

Безглуздо боротися з корупцією – для неї можна лише НЕ готувати грунт. Ідея єдиного податку з обігу не ідеальна. Однак, втілення її в життя миттєво призведе до ліквідації ДФС і Митниці як таких. Відімруть усі економічні підрозділи в Поліції, СБУ тощо. Відмова від обігу готівки і єдиний податок здатні в один день змінити життя країни. Тобі не потрібно реєструвати компанію і тримати штат бухгалтерів. Не потрібно жодних погоджень. Відкривай скільки завгодно рахунків у банку. З кожної копійки обігу комп’ютер у банку автоматично перекаже податок у бюджет. Немає ПДВ-рахунків і повернення ПДВ, немає ПДВ при імпорті товарів, немає ніякої звітності. Плюс гігантська економія на утримання чиновницького апарату. Таким чином, ми долаємо 90% корупції і вивільняємо величезну базу для прідприємницької ініціативи. І, звичайно, потрібно прибрати більшу частину повноважень, передавши їх із державних структур у приватні руки.

Реформа може бути успішною тільки тоді, коли людина погоджуватиметься чи не погоджуватиметься бути Президентом, зважаючи на пропоновану заробітну плату.

Як і у випадку з єдиним податком, 99% рішень у будь-якому відомстві має бути за комп’ютером, аби звести людський фактор до нуля. Лише такий підхід і буде ефективним, в іншому випадку не допоможуть жодні НАБУ. Поява таких «НАБУ» веде лише до чергового перерозподілу сфер впливу, але аж ніяк не до перемоги над корупцією.

Одним словом, не комп’ютеризовані функції державного управління мають бути скасовані. Людський фактор не повинен грати жодної ролі. Всі державні системи повинні бути максимально спрощені і зведені до найпростіших зрозумілих схем.
3) На чільне місце ми ставимо розвиток бізнесу в країні. Чим більше бізнесмен створив робочих місць, чим вищий рівень зарплат він забезпечує своїм працівникам, тим більшою повагою він користується.
4) Люди, які прийшли у владу для реалізації цих ідей добровільно беруть на себе такі зобов’язання: добровільно піти з влади через 3-5 років незалежно від результатів їхньої діяльності; ніколи більше не претендувати на владу і не займати державні управлінські посади; протягом 10 років після відставки не залишати межі рідної країни.

Ось, мабуть, і все.

З повагою,
адвокат
Семен Х
АНІН

Липень23/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України