• Сьогодні: П’ятниця, 6 Серпня, 2021
Інфо ПС

ВІРТУАЛЬНА ДЕМОКРАТІЯ ЧИ РЕАЛЬНА АВТОКРАТІЯ?

А мудрість у наші дні дешевша, ніж порей!

        Люди самі собі створили віртуальний комп’ютерний світ як сховок поза світом реальним, у якому їм дедалі складніше функціонувати і якому вони дедалі більше стають непотрібні. Це немовби мушля, яку вони зробили собі й у ній заховалися — і ніхто не зможе їх звідти вигнати…

По суті, у віртуальному світі виникло нове, «справжнє» потойбіччя, невидиме за звичайних обставин. Потойбіччя, де тебе постійно обманюють, де немає джерел: ні людей, ні ідей, ні традицій – лише хаос і розпад. Кожен за себе. Рятуйся, хто як може! І якби, скажімо, сьогоднішній владний віварій, який є дитям цього потойбіччя, зміг запропонувати “ковбасу” замість “свободи”, то правив би цією отарою довічно. Просто він не має “ковбаси”. Так само як не знає понять «герой» і «вояк».

У церкві св. чудотворців Косми і Дем’яна я щотижня бачу портрети загиблих українських воїнів: у віртуальному світі їх назвали би «вбивцями». Це типовий погляд віртуального суспільства, котре не воює, більше того, котре в разі потреби не здатне себе захистити.

Відбувся ціннісний зсув пакету так званих цінностей. Люди заздалегідь знають, що інформація, котра йде від влади, є неправдивою, фейковою і свідомо приймають це. Тоді джерелом популізму у нашій країні є не влада, а народ.

Людство міняється лише під впливом болю і розрухи, а не в час розкоші і благоденства. Адже допоки людина відчуває біль – вона жива, допоки людина відчуває чужий біль – вона людина. Це єдиний ціннісний каркас, який, дай Бог, колись стане філософією позитивної суми для нашої нації і увійде в резонанс із успішним майбутнім. Бо коли тебе надурили раз, це має бути на совісті того, хто це зробив; якщо тебе дурять два і більше разів, то це вже – на твоїй совісті.

 

 

Олег ФИЛИК

Квітень21/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України