• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ВЕЛОПРОБІГ «З КОГОРТИ НЕСКОРЕНИХ»

30.08.2017 відбувся велопробіг присвячений 26 – річниці дня незалежності України. Стрий-Завадів-Грабівці-Конюхів-Дуліби-Стрий. Велопробіг організовували Стрийська РДА та 
Туристичний Інформаційний Центр Стрия.

Велопробіг почався від пам’ятника Степана Бандери в м.Стрий, далі колона рушила в сторону села Завадів під супроводом поліції. В селі Завадів зустріли нас багато людей громада села на чолі з головою села, проїхавши до пам’ятника Остапа Нижанківського ми вислухали цікаву історію його життя, згодом вирушили на кладовище де відвідали могилу Данило “Бористень” Корінець майор шеф штабу УПА, також могилу сім’ї Охримовичів та могилу сучасного героя Бурдяка Юрія полеглого Українсько-московській війні, далі відвідали один із перших пам’ятників Шевченка та музей де жив Іван Франко.

Далі колона рушила через розвалини аеродрому Львів2 в село Грабівці. В селі Грабівці нас також зустріло багато молоді на велосипедах та вишитих сорочках, проїхавши до пам’ятника Крайовому Провіднику ОУН Володимиру Тимчію-Лопатинському, вислухавши цікаву історію його життя ми рушили далі, а саме в село Конюхів, по дорозі в село Конюхів заїхали на братську могилу-поховання полеглим всім націям які воювали на стороні австро-угорщини у першій світовій війні.

В селі Конюхів ми відвідали садибу музей Генерала-хорунжого Олекса Гасина вислухавши його біографію та оглянувши музей вирушили до встановленого пам’ятника Олексі Гасину в центрі села. Далі ми рушили в село Дуліби де оглянули старовину дерев’яну церкву, священник розказав історію церкви. І ми вирушили до Стрия. Закінчили маршрут на Майдані Незалежності коло пам’ятника трьом Будителям..

Маршрут дуже сподобався, також багато дізнався про героїв які жили та народились на Стрийщині. Треба залучати більше молоді щоб знала свою історію свого краю.

 

Юра Важний

Серпень31/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України