• Сьогодні: Четвер, 30 Червня, 2022
Інфо ПС

В Україні люстровано 938 чиновників, але закон грубо порушують ГПУ, АП і ДФС, – Козаченко

Ще 1300 чиновників оскаржують люстрацію через суд

Закон про очищення влади в Україні спрацював на 98%, але є окремі випадки ігнорування рішень про люстрацію, а також є велика кількість чиновників, які оскаржують свої звільнення в суді. Про це в інтерв’ю “Радіо свобода” розповіла директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

За її словами, в Україні на сьогоднішній день люстровано 938 осіб, серед них – 40 суддів.

“Насправді зараз більшість з них заперечує. Вони всі подадуть позови. Ті, хто в реєстрі зараз. 938. А судових позовів більше 1300”, – говорить Козаченко.

Люстрація за посадами спрацювала на 98%, а 2% – це грубі ігнорування закону.

“Але є 2% дуже ганебних випадків! Коли вищі посадові особи держави ігнорують виконання закону”, – каже директор департаменту.

Зокрема люстрацію проігнорував генпрокурор Юрій Луценко, який призначив першим заступником прокурора АРК Олега Валендюка, який потрапив під люстрацію.

Глава ДФС Роман Насіров повернув на посади понад 15% люстрованих.

Також порушує закон і Адміністрація президента.

“У тому числі і досі не звільнено керівника Кіровоградської ОДА, у заступника глави Адміністрації президента Олексія Дніпрова є критерії”, – говорить Козаченко.

Як повідомлялося, закон “Про очищення влади” був прийнятий Верховною Радою 16 вересня 2014 року. Закон забороняє для високопоставлених чиновників часів екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. Венеціанська комісія неодноразово заявляла, що цей закон не відповідає європейським стандартам і що Україна повинна внести в нього поправки.

Конституційний суд вже більше року розглядає справу про конституційність окремих положень закону про люстрацію.

Жовтень09/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України