• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

УСПІХ – БУДЬ-ЯКА ДІЯ, СПРЯМОВАНА НА ПОСЛАБЛЕННЯ ПОЗИЦІЙ ВОРОГА

Один з українських політичних парадоксів: ті ж самі люди, які ще недавно критикували українську владу за те, що вона дотримується “пораженських” Мінських угод, не звільняє окуповані українські території і погоджується з логікою Путіна, зараз виступають із прямо протилежними претензіями

У ЗМІ – не тільки західних, а й українських – можна побачити обурення з приводу того, що українська сторона “провокує” ситуацію в Авдіївці, що це саме Київ змушує російські війська відповідати на наші дії, що таким чином Путін може отримати можливість для нового наступу.

Це логіка і солідної німецької газети Süddeutsche Zeitung, і істеричних блогерів, які використовують будь-який привід для ілюстрації тези про “зраду” влади. Раніше зраджували, тому що не наступали. Зараз зраджують, тому що наступають. Не наступали, бо боялися Путіна, а ситуація “ні війни – ні миру” є вигідною Порошенку. Наступають, тому що бояться домовленостей Путіна і Трампа, а війна вигідна Порошенку.

     Насправді це і є логіка Путіна. Логіка, яка завжди зводиться до звинувачень на адресу Української держави і влади. Логіка провокації і поразки, яка взята на озброєння російською пропагандою.

Цю логіку цілком здатні сприйняти ті західні ЗМІ, для яких напад Росії на Україну – всього лише прикра перешкода до продовження заробітків на російському енергетичному ринку.

Цю логіку цілком здатні взяти на озброєння політичні кон’юнктурники, для яких будь-яка дія влади – привід для звинувачень в корупції, здирництві та некомпетентності. І можливість поговорити про дострокові вибори, після яких до влади прийдуть справжні патріоти і безсрібники.

Цим людям невтямки, що така позиція призводить виключно до краху державності як такої. Деякі з них вже програли війну в своїй країні – і зараз істерично намагаються знищити чужу.

Цю логіку готові взяти на озброєння “корисні ідіоти”, які завжди готові кинути камінь у владу заради зайвого лайка у соціальних мережах.

У мене немає сумнівів, що їхні тези щодо помилок в реформах і корупції у владі є абсолютно вірними. Однак боротьба з корупцією і реформаторський запал – це не привід для ослаблення держави. Якщо держава загине, не матиме ніякого значення, корумпована вона чи ні. А для того, щоб вона вижила, вона повинна виграти війну.

Точніше – ми з вами повинні виграти війну. Тому що це не війна держави, це війна народу.

Тому я не визнаю логіку цинічних медіа з їхніми брехливими стандартами. Я не визнаю логіку політичних кон’юнктурників, які готові відмовитися від Батьківщини заради посади. І я не визнаю логіку “корисних ідіотів”. Я визнаю тільки одну логіку – логіку патріотизму.

Якщо ми відповідаємо на провокації Росії і захищаємо звільнені території – честь нам і хвала. Якщо ми намагаємося використовувати фактичну паузу в мирному процесі заради звільнення хоча б невеликої території від окупації – це теж успіх.

Успіх – будь-яка дія, спрямована на послаблення позицій ворога. Оцінки “доброзичливців” в цій ситуації не мають ніякого значення. Політична кон’юнктура не має ніякого значення. І навіть істерики в соціальних мережах, які нерідко зливаються в один каламутний струмок із брудним потоком російської пропаганди, значення не мають. Значення має лише наша майбутня перемога.

 

Віталій ПОРТНИКОВ, політолог

Лютий02/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України