• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

УКРАЇНЦІ МАЮТЬ ПРАВО НА ПОВСТАННЯ

Той, хто отримав владу, може узурпувати її. Свого часу так зробили Гітлер та Муссоліні. Більшовики ж владу не узурпували, а взяли силою. В нас владу захопив Віктор Янукович і його оточення. Він змінив конституційний лад України в неконституційний спосіб. У такому випадку в народу є два шляхи: змиритися або боротись. Водночас і через повстання.

В Декларації прав людини від 1948 року написано: “влада повинна толерантно ставитись до народу, який передав управління їй. Якщо ти цього не можеш робити — тоді, ймовірно, народ вдасться до такого способу боротьби з тобою, як повстання”. Це міжнародний документ, який є чинним за нашою Конституцією. Україна пройшла чотири таких повстання. Три з них мали незбройний спротив — революція на граніті, акції “Україна без Кучми” і помаранчева революція. Були силові зіткнення, але без зброї. А вже четверта – Революція гідності — стала збройним зіткненням. Тому що стріляли не тільки в нас, але стріляли і ми в них. Таким чином ми пережили різні форми повстань. І всі вони були законні.

Віктор ШИШКІН

Лютий06/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України