• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

ОКСАНА ЛИНІВ З ЛЬВІВЩИНИ ПРИЗНАЧЕНА ГОЛОВНИМ ДИРИГЕНТОМ АВСТРІЙСЬКОЇ ОПЕРИ ГРАЦА

Оксана Линів належить до трійки найкращих жінок-диригентів світу.

Українська диригент Оксана Линів призначена головним диригентом Опери Граца і філармонійного оркестру цього ж австрійського міста. Контракт почнеться в сезоні 2017/18 і триватиме до сезону 2019/20 включно.

Про це повідомляє прес-служба австрійського театру.

Оксана Линів народилася на Львівщині у місті Броди. Її батько – керівник народної хорової капели «Боян» м. Броди Ярослав Линів.  Спочатку Оксана навчалася у школі при Львівському державному музичному училищі імені Людкевича, а потім у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі Богдана Дашака, диригента Львівської опери. Після успішної участі у Міжнародному диригентському конкурсі імені Малера Оксана Линів стала асистенткою диригента Нота при Бамбергській філармонії і навчалася в аспірантурі у вищій школі музики «Карл Марія фон Вебера» у Дрездені.

 

У 2004 році вона стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Ґустава Малера в Німеччині. Опісля цього Линів опинилась під дуже сильним фокусом уваги з боку європейських музичних кіл.

Тривалий час була помічником диригента Одеської опери. У Баварській державній опері Оксана Линів працювала помічником генерального музичного директора цього оперного театру Кирила Петренка кілька сезонів поспіль.

За підсумками 2015 року її було визнано найкращим диригентом Баварської державної опери у номінації «Класична музика».

Паралельно з цією роботою Оксана Линів працює як запрошений диригент у різних театрах Європи.

 

Також Оксана має багато проектів на відомому Мюнхенському оперному фестивалі.

 

 

Оксана Линів стверджує, що зараз такий час, коли «ти можеш бути ким-завгодно, звідки-завгодно і при цьому досягти будь-яких висот». Усе залежить тільки від здібностей, працездатності, професіоналізму, відданості роботі та бажання постійно ставати кращим.

Інтерес до музики загалом, і до класичної музики, зокрема, нестримно зростає. Концертними майданчиками стають цехи закритих підприємств, соляні шахти, старі депо – найхимерніші місця, в яких можна слухати живий оркестр. На таких концертах завжди аншлаги. Головне, доносити класику кожному новому поколінню, вважає Оксана Линів.

Такий проект у грудні 2016 року Линів привозила до Львова.

Оксана Линів просуває українську класичну музику і твори українських композиторів у світі. І це зміцнює «культурний щит» над Україною, оскільки право «культурних націй» на суверенну державу та незалежність ніхто не піддає сумніву.

 

 

Повідомляє: Стрий.net

 

 

Лютий03/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України