• Сьогодні: Четвер, 24 Червня, 2021
Інфо ПС

УКРАЇНА НЕЗНАНА-11: ШУХЕВИЧ, НКВД І ЄВРЕЇ

        Роман Шухевич ще до війни був знаною людиною у Львові. І не лише через свою родину. Майбутній головнокомандувач УПА був успішним і відомим спортсменом.


        Важко назвати вид спорту, в якому би не проявив себе Роман Шухевич. Займався кінним і лижним спортом, боксом, грав у футбол, волейбол, баскетбол, водне поло. На Запорозьких іграх у Львові встановив рекорд бігу з перешкодами на 400 метрів та рекорд у плаванні на 100 метрів. Займав призові місця у метанні диску та штовханні ядра. Особливо добре володів шпагою, якою тричі боронив честь українського студентства. Займався планеризмом і отримав диплом пілота безмоторного літака.


         Саме цю обставину – популярність і впізнаванність Шухевича-спортсмена вирішили використати нквдісти у 1949 році, розкидаючи у Львові агентурні сіті поміж лікарів-євреїв Львова. Спецслужбісти розраховували, що Роман Шухевич обов’язково буде звертатися до них, а ті, накручені радянською пропагандою, обов’язково видадуть очільника УПА. У перших своїх здогадках чекісти були праві – звертався, і не лише у Львові, але й в Одесі. Однак ніким і з лікарів виданий не був. А документи з архіву НКВС – це ще одне свідчення постійного умисного більшовицького нацьковування євреїв і українців одне на одного.

Viktor Leshyk

Липень02/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України