• Сьогодні: Понеділок, 10 Серпня, 2020
Інфо ПС

УКРАЇНА І ДОСІ В ОЛІГАРХІЧНОМУ ЗАШМОРГОВІ

       Ну, от не вір після цього у циклічність. Знову у липні після 6-ти довжелезних років, знову майже випадково на тих же полях зустрів хлопців-орендарів земельних паїв.

       Тоді якраз на Донбасі збили Боїнг. Але у розмові хлопці (тоді ще хлопці, а зараз кремезні чоловіки) говорили про нові сорти пшениці, про нові технології, що призвели до всплеску врожаїв. І говорили орендарі, як же їх задовбало українське чиновництво. Одному з них тоді треба було узгодити підключення виробничої бази до електромережі. Десятки і десятки узгоджень, хабарів… і все може бути похерено розчерком пера, скажімо, голови сільради чи податковим інспектором.

        Що змінилося?

        Чотири післямайданних реформаторських уряди, 6 років євроінтеграції і дрочення на індекс легкості ведення бізнесу. Є зміни. Плата за підключення до електромережі стала просто космічною – уже за сто тисяч перевалила. Разово. Замість одних відмінених підписів-узгоджень три – інших. (Довідково: подивився в інеті – в Росії за такі самі е-підстанції офіційно дешевше в рази).

        І нова біда – на старі корівники, які колись орендарі викупили, місцева влада нараховує такі податки на нерухомість, що вдавитися можна. Тут або врожай збирай або податки плати. Серед літа. А якщо не заплатиш, голова сільради через податкову накладає арешт на ВСЕ майно, включно з виробничими потужностями.

        Для мене саме ось ці дрібнички: підключення до електромереж або до газових магістралей, чи землевідведення, митні тарифи на ввезення нового виробничого обладнання є показником прогресу чи деградації у економіці. Не дутий ВВП чи індекс Доу Джонса. А саме це.

        Вихід глобально України з олігархічного зашморгу лише у свободі дрібного і середнього підприємця. Не у спекуляціях ОВДП чи у плазуванні перед МВФ, а тільки тут.

        …Один американський інженер за півроку увірвався у п’ятірку найбагатших людей світу. Ілон Маск супутники інтернет-звязку на орбіту запускає, як я яблуні рогачами підпираю. Раз – і готово.

       Цікаво, якби якийсь божевільний в Україні за свої гроші захотів запустити пару супутників, на рівні сільради чи обласної податкової його розбив би інфаркт?

Viktor Leshyk

Липень25/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України