• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

УКРАЇНА, АУ!

Я десь підсвідомо підозрював, що мало хто в світі, крім хіба що української діаспори, переймається проблемами України та нашими з вами. І геть ніхто не просинається з думкою, а як там Україна і що з нею сталося за ніч. Але знайти підтвердження власним підозрам у словах рідного, вітчизняного дипломата, ба – навіть одного з керівників дипломатичного відомства, як на мене, це – боляче. Для чого ж тоді усі 25 років незалежності у нас «успішно» діяли МЗС, АП, ВРУ, КМУ, Мінінформполітики і МінСтець, Держтелерадіо з НТКУ, НРКУ, УНІАН, УкрІнформ et cetera, et cetera?

Так от, заступник міністра іноземних справ Олена Зеркаль вважає, що Україна як така відсутня в глобальному інформаційному просторі. Принаймні так вона заявила Realist’у.

«Мій хороший друг Ян Томбінський, який зараз є послом ЄС в Італії написав мені великий слізний е-мейл, що в Італії ніхто не говорить про Україну. Її немає в топах, вона не присутня в інформаційному полі європейців, в тому числі італійців», — сказала Зеркаль. А що тоді казати про інші континенти?!

Крім того, вона вважає проблемою й те, що європейці дізнаються про події в Україні з російської пропаганди. Інформацію вони отримують через російські ЗМІ, такі як Russia24. Тож уявляєте – яку…

«Наша проблема в тому, що нас бачать такими, якими нас змальовують «рускіє». Немає наших інформаційних мереж, нас не чують, нас не бачать. Ми замкнені самі в собі і хочемо, аби про нас говорили», — зазначила заступник міністра.

Дожилися! А ми дивуємося, чому 90 з гаком відсотків (гак домислюйте самі!) громадян світу взагалі не знають такого слова «Україна», а тим паче – де вона знаходиться і з чим її їдять… За винятком невеличкої частинки політичного та інтелектуального істеблішменту. Та й то, як бачите, з подачі «рускава міра». А з їхнього рупора нічого доброго про нас ніколи не проллється… Тож якої думки про Україну та українців планетарна більшість – можна собі лише уявити.

Як відомо, наприкінці минулого року (лише минулого! Через 25 років!) Верховна Рада створила державне підприємство «Іномовна телерадіокомпанія України – UA. TV». Створила, але, напевно, слабо профінансувала або, що у нас завжди у цій сфері відбувалося, недофінансувала. Компанія, між тим, мала б забезпечити інформаційне висвітлення за кордоном подій в Україні, однак поки що, на жаль, жодної популярності у тамтешнього простолюду не надбала. Чи то журналісти там ніякі, кадри підібрані не за професійністю, а за якимись іншими критеріями, як це у нас скрізь і часто трапляється, чи дійсно на пропаганду і агітацію УКРАЇНСЬКОГО в світі (і тільки саме на це!) у держави бракує коштів? Тож і маємо те, що маємо…

Василь АЛЄКСЄЄВ

Грудень07/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України