• Сьогодні: Субота, 21 Травня, 2022
Інфо ПС

У ВЕРЧАНАХ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПОЛЕГЛОГО ВОЇНА АТО – ТАРАСА ЯВОРСЬКОГО

Сьогодні, 26 серпня, у селі Верчани відкрили надмогильний пам’ятник учаснику АТО Тарасу Яворському. Церемонія відкриття розпочалася у храмі св. Михаїла, де зібралася родина Яворських, керівники районної влади, органу місцевого самоврядування, матері полеглих в ході антитерористичної операції воїнів Стрийщини, односельці. Тут місцевий парох о.Богдан Дмитрів відправив святу Літургію, під час якої присутні помолилися за Тараса Яворського та всіх полеглих земляків. Після спільної молитви процесія рушила на сільське кладовище, де відбулася панахида та чин освячення памятника.

Голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький та заступник голови Стрийської районної ради Мирон Войтович поклали квіти шани до підніжжя пам’ятника та поклонилися пам’яті Героя.

 

356

Перед присутніми виступила заступник голови райдержадміністрації Оксана Мелень. «В ці дні ми відзначаємо 26-у річницю Незалежності України. У молоді роки своєї Незалежності Україна стоїть, бореться і відновлюється щодня і щохвилини, завдяки своїм Героям, таким як Тарас Яворський та іншим, що відстоюють цю незалежність та територіальну цілісність держави на її східних рубежах, не шкодуючи власного життя. Пам’ять про них у наших серцях має бути вічною, бо Герої не вмирають», – зазначила Оксана Мелень. Вона висловила слова щирої подяки матері Тараса, яка виховала своїх дітей справжніми патріотами. Адже, крім Тараса, ще двоє її синів, Юрій та Василь, слідом за  братом пішли на війну.

.DSCN1473

 

В свою чергу, мати та дружина Тараса Яворського подякували представникам влади та всім, хто підтримує їх у нелегкий для них час. Перед присутніми також виступили учні місцевої школи, які запевнили, що молоде покоління братиме приклад з наших Героїв та назавжди збереже пам’ять про них. Учасники сільського хорового колективу виконали низку пісень на духовно-патріотичну тематику. Завершився захід спільним виконанням духовного гімну України «Боже, великий, єдиний».

09

 

Довідка: Яворський Тарас Степанович (26.07.1974-04.01.2016). Звання: сержант; посада: командир відділення. Народився в селі Верчани Стрийського району. Закінчив Олексицьку СЗОШ. Працював водієм в ПП «Олісма». Мобілізований в червні 2014 р. В зоні АТО перебував з 09.07.2014р. по 11.06.2015р. Брав участь в боях в Луганській та Донецькій обл. Служив у 24 ОМБр. Після повернення із зони бойових дій погіршився стан його здоровя. За його життя до останнього боролися медики військового госпіталю у Винниках і Стрийської центральної районної лікарні, проте врятувати життя не вдалося.

Стрийська РДА

Повідомляє: Стрий. net

Серпень26/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України