• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

У СТРИЮ НЕМАЄ КОМУ ПРАЦЮВАТИ

Сьогодні малий і середній бізнес є рушійною силою  міської економіки. Що таке відповідальне підприємництво, яка його роль у творенні громадсько активних міських спільнот? Чому він – цей бізнес – зацікавлений у розвитку громадянського суспільства?

Ці питання є ключовими викликами в умовах сучасності. Прикро, але це факт – стрийська громада  старіє, кількість робочого населення зменшується, адже багато людей працездатного віку виїжджає. Тобто, якщо пригадати, що для розвитку і економічного росту потрібні насамперед праця і капітал, то у нас про працю і капітал погані новини.

На шляху до економічного зростання між працею і капіталом є чорний квадрат. Романтизму від бізнесу ви не дочекаєтеся. Бізнес – штука прагматична. Бізнес мусить бути ефективним. Якщо він неефективний, підприємця карає ринок.

Питання, що означає бути ефективним – у нашому випадку звучить так: давати хабарі чи будувати бізнес  на своїх цінностях і принципах? Це ключове питання. І цю відповідь треба шукати на рівні тих людей, які створюють правила – тобто на рівні міської ради. І тут потрібен тиск громадянського суспільства….

В Стрию вже давно триває конкуренція не товарів і послуг, а ЗА людей – немає кому працювати. І поки не буде розуміння у місцевої влади того, що малий і середній бізнес – це більше форма зайнятості населення,  ніж наповнювач бюджету, ми будемо жити в умовах рентного муніципалітету.

А поки що… все – в руках влади, а влада – в руках тих, хто платить…

 

Олег ФИЛИК

Грудень09/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України