• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

У СТРИЮ – «ЛЕОНІ» І «РОШЕН», А В ЗАПЛАТИНІ І ДІБРОВІ БУДЕ «НОРДІК»

Саме так називатимуться дитячі спортивно-ігрові майданчики, що з’являться незабаром у цих двох селах Заплатинської сільської ради Стрийського району.

    Принаймні, такий пункт з’явився в соціальному пакеті, котрий пообіцяли виконати представники ПП «Нордік» у ході громадського обговорення оцінки впливу на довкілля його планової діяльності, що відбулося сьогодні в Заплатинській сільраді.

Відкрив і вів громадське обговорення начальник відділу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Назарій Сорока.

За його словами, це приватне підприємство, згідно з чинним законодавством, ще в травні розмістило оголошення у ЗМІ про намір бурити три нові свердловини поблизу села Заплатин з метою виявлення покладів газу Колодницької площі. Жодних заперечень, зауважень і пропозицій за два місяці не надійшло. Тож потім ПП розмістило оголошення про громадські слухання з цього питання.

Головуючий надав слово юристу підприємства «Нордік» Юрію Бучку.

  • ПП веде свою діяльність на території вашої сільради з 2015 року. За цей час ми пробурили 5 пошуково-розвідувальних свердловин. 4 експлуатується, 5-ту ліквідували, – сказав Юрій Бучко. – Зараз ми плануємо пробурити ще 3 пошукові свердловини. Вже з січня цього року рентна плата розподіляється так: сільський бюджет отримує 1%, районний – 2 і обласний – 3. Якщо це в грошах – то ваша сільрада в місяць має 80 тисяч грн. Якщо буде позитивних ще 3 свердловини, то ще сільрада матиме додатково 60 тисяч грн. щомісяця. Крім того, ми ще допомагаємо в соціальній сфері – ремонт Народного Дому і ФАПу, інші роботи з благоустрою села. Зараз плануємо встановити дитячий майданчик у селі Заплатин, який коштує біля 100 тисяч грн.

За словами екологів, віддаль від населеного пункту дотримується. Після закриття свердловин проводиться рекультивація і поновлення родючості грунту. Вони дали гарантію, що негативного впливу на довкілля і здоров’я населення немає і не буде.

Представники сільської громади запропонували прокласти рівний шлях для транспорту від Заплатина до меморіалу героям на хуторі Береги, а також спорудити аналогічний дитячий майданчик під трендом «Нордіка» і в селі Діброва. Ці та інші пропозиції було задокументовано для майбутньої реалізації.

Логічний підсумок обговоренню зробив Заплатинський сільський голова Віктор Ращупкін: «У нас нормальна співпраця. Завдяки ПП сільрада стає платоспроможною. Нарешті! І може спрямовувати кошти на вирішення болючих проблем… Так що побажаємо «Нордіку» успіхів у розробці газових площ на нашій території!»…

Тож, сподіваємося, ДАЛІ БУДЕ…

 

Василь АЛЄКСЄЄВ, депутат Заплатинської сільської ради від с. Діброва

Липень25/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України