• Сьогодні: П’ятниця, 20 Травня, 2022
Інфо ПС

У МІСТА – ЛИШЕ ОБОВ’ЯЗКИ, У ПЕРЕВІЗНИКА – ВИКЛЮЧНО ПРАВА

Останні події з пасажироперевезенням у місті переконали мене в тому що випадковості – це фрагменти незнаних закономірностей. Стрийська громада перебуває у стані тіла без власної голови, при чому – як у прямому, так і в переносному значенні.

Місто – на межі транспортного колапсу, а голови НЕ-МА-Є. І поки повернуті на культі господарника продовжують хреститися на мера, людей продовжують «стригти». В дефініційному сенсі візія нашого міста перетворилася в суцільне партагеноське кидалово. Цього разу так зване врядування перейшло у фазу відвертого самодурства. Не можуть вирішити самі і не дають зробити це тим, хто хоче.

Проблема з перевізником у місті виникла не зараз. Давайте ми запитаємо: хтось пам’ятає чітку позицію хоча б однієї посадової особи, представника виконавчої гілки влади, який би встав і сказав: у нас перевізник веде себе неправомірно, ми виставляємо йому претензію за порушення, за невиконання умов договору і діємо в юридичному полі? Хоча б одна претензія була висловлена? Хоча би грам штрафних санкцій був застосований до цієї людини? Ні! Крім листування і словесної еквілібристики – нічого не було, абсолютно нічого не було!

Що ми маємо далі? А далі ми маємо ситуацію, де ми можемо тут сидіти і обговорювати комунальне залучення… Справа не в тому! Та людина чи той перевізник, чи той підприємець, який зараз захоче прийти сюди, в Стрий, він не те що буде боротися з монополістом, мажорником…       Він переслідує мету отримання прибутку. Все! Крапка. Як він це робить – це інша справа.

Річ у тому, що ніхто не зможе конкурувати з апетитами міської влади! Тому що ніхто не зможе занести і купити собі індульгенцію так, як це зробив наш перевізник. От і все. Нікого просто не пустять на цей ринок. Тому що ніхто не зможе дозволити собі заплатити таку суму відкату для того, щоб зайти і освоїти наші ринки автоперевезень. Абсолютно все просто і зрозуміло!

Ми маємо два договори – договір перевізника з містом і договір перевізника з департаментом. Згідно з обома, у міста є лише обов’язки, у перевізника – лише виключно права. Тобто він буде вчиняти певні дії, які йому економічно вигідні, а місто буде виконувати те, що зручно перевізнику. Не вчинивши абсолютно жодної юридичної дії, аби забезпечити право громади впливати на цього монополіста.

Цей договір підписувався виключно з однією метою: для отримання можливості підвищення тарифу, минаючи думку громадськості і позицію громади. Якщо б міська влада вчасно зайняла позицію і дала протест на підписання цього договору, жодний департамент цього договору не підписав.

Для того, щоб цей договір не появився, достатньо було формального, єдиного листа… Скажіть, будь ласка, от знаючи про підписання такого договору, чи була формальна, офіційна позиція міської ради, чи доводилася до відома департаменту? Чому ми досі не маємо жодного, навіть мінімального, судового процесу щодо виконання умов договору? Системно, послідовно, протягом року і більше маємо системні порушення з боку перевізника. Що робить орган місцевого самоврядування? Листується…

За рік я подав близько десятка проектів рішень. Запитайте, де шухляда міського голови і де ці проекти рішень?! Якщо ви не можете – поступіться і дайте нам зробити! Ми знаємо, ми вміємо і, найголовніше, ми – ХОЧЕМО!
Знаєте, ці танці толерантності з торбохватами, які називають себе владою у цьому місті, мають скінчитися, а меру в особі Романа Шрамов’ята, зрештою, має стати соромно бути багатим у бідному місті та мати громаду за дурнів.

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міської ради

 

Деталі: https://www.youtube.com/watch?v=H4EVW9D0qQI&feature=youtu.be

Січень30/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України