• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022
Інфо ПС

ТИПОВИЙ СЦЕНАРІЙ СВЯТКУВАННЯ 9 ТРАВНЯ 2018 РОКУ В МІСТАХ УКРАЇНИ

Площа. Мітинг. Російськомовні ідіоти з колорадськими стрічками, московсько-патріархальні попи з іконами Путіна, нащадки компартійної номенклатури, енкаведистів-кагебістів, ментів і заолігархізованих комсомольців, принципові соціалісти різних мастей і фанатичні совки з червоними знаменами та народжені після 2-ї Світової ветерани Вєлікой Отєчєствєнной війни, обвішані різними медалями і орденами, в тому числі «Мать-героиня».

На сцену піднімається ведучий в українському вбранні з рупором і урочисто-піднесено:
Вельми НЕ шановані мітингарі!

Лунає гімн СССР.

Для вас чудова новина! Ми, всім містом, скинулися і вирішили звільнити вас від хунти!
З натовпу чути радісні вигуки, крики «Ура!», «Да здравствуєт…!», гарячі тривалі оплески.
– Ми орендували для вас ці шикарні комфортабельні двоповерхові автобуси, котрі абсолютно безкоштовно відвезуть вас за вашим бажанням у ДНР чи ЛНР, а то й у Росію! На всіх українських блокпостах патрульні попереджені і безперешкодно, навіть без огляду, охоче вас туди пропустять!
Натовп затихає, переварюючи почуте…
– Більше того, вожді ДНР і ЛНР підтвердили, що готові виділити вам там житло, а Путін – навіть землю і ліс у Сибіру чи Приморському краї, як справжнім патріотам їхніх терористичних утворень.
Натовп хотів би розсмоктатися, але – зась. Громадяни міста, у віночках і з жовто-блакитними стрічками, приємно посміхаючись, щільним кільцем обступають площу, залишивши проходи лише для входів у автобуси. А ведучий продовжує:
– Більше того, при вході в автобус ви зможете позбутися ненависного вами паспорта хунти, а в ДНР і ЛНР та в посольствах там РФ отримати НЕдійсні документи улюблених ваших квазі-держав.
Натовп пробує заперечити. Жіночки верещать щось про свою «собствєнность»…
– Ми передбачили ваше питання, товариші, і проаналізували ставлення днр і лнр та Москви до майна! Як показав аналіз, товариші, там під цивілізоване ставлення підпадає тільки майно Єфрємова, Ахмєтова, Порошенка та інших олігархів. Оскільки ж ви не є ні одним, ні другим, ні третім, то на вас поширюються звичайні закони днрлнр і РФ, тобто, беззаконня, кажучи зрозумілою вам мовою – бєспрєдєл, товаріщі!

Лунають звуки гімну СССР.

Крім того, товариші! Все ваше майно записано на паспорт хунти і було зароблене в так ненависній вам хунтовській державі! Звільнення від нього має бути не менш приємним для вас процесом! Товариші!

Знову звуки гімну СССР.

– Таким же приємним, як і звільнення від українського газу, світла, та, звичайно ж, пригнічуючих хунтовських пенсій і допомог, товариші! З чим я вас усіх і вітаю!  Гімн СССР набирає крещендо.

 – Ура, товаріщі!
Натовп мовчить. Підбадьорююче гримить гімн СССР. Натовп із середини жителі у вишиванках, які незрозуміло як туди просочилися, майстерно і легенько розподіляють по автобусах, встигнувши у кожного на вході забрати хунтівський паспорт. Хтось намагається непомітно зняти колорадську стрічку, але тут же виростають, як з-під землі, жителі у вишиванках і з посмішкою приколюють її назад: “Ну-ну, товаріщі, не снімаєм опознаватєльниє знакі. Ето ваш пропуск туда, куда ви хотєлі“.
Місць вистачає всім. Жителі радісно махають від’їжджаючим похмурим фізіономіям квітами та жовто-блакитними прапорцями.
– Радісніше, товариші! Веселіше, товариші! – не вгаває конферансьє, доки своєрідний гумконвой у днр-лнр-рф не рушає…

А жителі міста вирушають до пам’ятника Тарасу Шевченку, в якого День народження, кладуть квіти, читають вірші. І ще довго над містом линуть чудовим багатоголоссям «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Заповіт»…
…Лише заблокована у відділеннях поліція, що незабаром знайде на площі купу назавжди загублених паспортів, не побачить цього свята справжнього примирення і солідарності.

Алла Бруснік

Літобробка Василя Алєксєєва
Фото: Алекс Харди

Травень13/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України