• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ЦІНА ПИТАННЯ: МІЛЬЯРД ІЗ ГАКОМ

Володимир Гройсман може собою пишатися – Верховна рада затвердила в першому читанні проект держбюджету на 2017 рік. Нинішній голова уряду, на відміну від своїх багатьох попередників, дотримується прописаної в законодавстві процедури затвердження головного фінансового документу країни. А от від методів колишніх  прем’єрів для досягнення результативного голосування Володимир Гройсман, схоже, відмовлятися не поспішає. Результативне голосування в Раді обійшлося держбюджету в 1 млрд. гривень – стільки до кінця року отримають із казни на фінансування своїх округів депутати-мажоритарники. Гроші надійдуть на місця у вигляді субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Цікаво, що голоси опозиціонерів обійшлися прем’єру вдвічі дорожче, ніж підтримка коаліції.

Важливим є те, що розподіленням цієї мільярдної субвенції займатиметься не Мінфін, а уряд, а значить вплив Гройсмана при вирішенні питання, хто скільки одержить, буде колосальним.

Роздача грошей на потреби мажоритарників – не ноу-хау Гройсмана. Цей засіб стимуляції народних обранців при голосуванні за бюджет використоував ще уряд Віктора Януковича, нагадують експерти. Скажімо, бюджет-2014. Тоді Ігор Мярковський (тодішній перший заступник міністра фінансів) і Євген Геллер (голова бюджетного комітету) за ніч перед голосуванням “нарізали” депутатам загалом 2 млрд. гривень.

Ще один стимул голосування «за» – підвищення парламентарям зарплати. Згідно з доповненням №2 до проекту постанови про висновки і рекомендації до держбюджету-2017, з 1 листопада 2016 року базовий оклад депутата становитиме 25 мінімальних зарплат, тобто 36 тис. 250 грн. (проти сьогоднішніх 17,5 тис. гривен). Заступники керівників депутатських фракцій і голів комітетів отримуватимуть 26 мінімальних зарплат, голови комітетів і фракцій – 27, а спікер Андрій Парубій – 30 (43,5 тис. грн).

Уже за традицією проект постанови пройшов усі стадії розгляду з космічною швидкістю. Щойно зареєструвавшись, він був моментально проголосований за основу і в цілому (245 і 230 «за» відповідно). Крім коаліції (БПП і “НФ”) плече Гройсману підставили позафракційні депутати і депутатські групи “Воля народу” та “Відродження”.

Так що, правило «Не підмажеш – не поїдеш» у випадку Верховної Ради України діє безвідмовно і успішно…

Жовтень21/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України