• Сьогодні: Четвер, 30 Червня, 2022
Інфо ПС

ЦЕ – ВЕРХ АБСУРДУ! Звернення колишніх українських політичних в’язнів.

Президенту України

пану Петру Порошенку

 

Звернення

колишніх українських політичних в’язнів.

    Ми розчаровані станом України після 25-річного розвитку в умовах самостійності. Проголошення незалежності не змінило людей при владі і колишня окупаційна адміністрація залишилася провідною силою. Вона вихована в промосковському дусі і того Україну не розвивала, а руйнувала, а борців за волю України сприймала за ворогів і вироки воякам ОУН і УПА залишилися чинними. Тобто борців за незалежність України незалежна Україна вважає злочинцями.

Комуністи перетворилися в злочинні клани. Для збереження своєї влади та можливостей і далі грабувати національні багатства та експлуатувати українців, створили таку виборчу систему, яка гарантує перемогу грошових мішків. Доведені до злиденного стану виборці продають свої бюлетені за кілограм гречки, 200 гривень чи ще щось.

Олігархи, окрім своїх кандидатів, висувають по виборчих округах ще й технічних кандидатів та потурають марнославству інтелектуально слабких людей претендувати на депутатський мандат. Відкрито підкуповують виборців і членів виборчих комісій. На проміжних виборах 17 липня 2016 року кандидатами в народні депутати на семи округах зареєстрували більше ніж 300 кандидатів (переважно від маргінальних партій). Це – верх абсурду!

В Україні немає політичної структуризації суспільства, немає громадянського суспільства, бо коли є три сотні партій, то це не структуроване суспільство, а молекулярно-розпорошене, хаотичне, вигідне не народу, а президентам і мафії.

Парламент, у якому представлені кільканадцять політичних партій, легко потрапляє під вплив президента та грошових мішків і втрачає самостійність.

Продуктивність такого парламенту вельми низька, про що й свідчить історія українського парламенту.

Коли в країні кілька ідеологічних партій, вони опираються на мільйони громадян-виборців, у парламенті дві-три партії складають владну коаліцію, одна-дві переходять в опозицію, тоді парламент – як окрема гілка влади – незалежний і продуктивність його праці висока. Так є у країнах давньої парламентської демократії.

Задля раціоналізації політичної системи України край важливо три сотні партій звести до чотирьох-п’ятьох ідеологічних. Заклик до об’єднання не працює, тому необхідно застосувати силу закону – виборчого закону: прохідний бар’єр для однієї партії має встановити 5 відсотків, для виборчого блоку з 2-х партій – 7 відсотків, при збільшенні числа партії в блоці збільшувати кожного разу прохідний бар’єр на 2 відсотки. Цей юридичний батіг примусить споріднені партії об’єднатися в одну, або їм доведеться зійти з політичної сцени. Так Україна зробить найважливіший крок у створенні громадянського суспільства. Небезпека переходу влади до двох потужних олігархічних партій менша, чим теперішній абсурд.

Теперішня реальна дійсність принижує націю.

Ми, українські політв’язні, звертаємося до Вас, пане Президенте, здійснити реформу політичної системи шляхом зменшення партій до кількох ідеологічних (подібно тому, що зробили в Польщі) і припинити смішити демократичний світ та знущання мафіозних кланів над простим народом.

7 листопада 2016 року

Листопад20/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України