• Сьогодні: Субота, 31 Липня, 2021
Інфо ПС

ЦЕ МАЄ БУТИ ПАРАД НЕСКОРЕНИХ І ДОБРОВОЛЬЦІВ, ПАРАД ВОЛОНТЕРІВ, ПАРАД ВДЯЧНОСТІ ВСІМ, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ НАШОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ. АЛЕ КОЛИ?

Демонстрація військової потуги і при цьому поразкова окопна війна – це суть імпотента, безкінечно бравуючого своїми сексуальними досягненнями.
Найцікавіше, що ще жодного разу в житті жоден військовий парад не врятував країну від нападу більш сильного противника. Це такий державний самообман: “броня крєпка і танкі наші бистри”.
СССР пишався найсильнішою в світі і непереможною армією зі щорічними військовими парадами і показами найтехнологічнішої та новітньої зброї в світі. Ядерна держава. Савєтскій Саюз надував не лише свою армію, а й розгодовував цією новітньою зброєю і своїми військовими базами країни третього світу.
Але все це не допомогло втриматися “вєлікай странє” і найпотужнішій та найбільшій в світі армії від розпаду.

Можна, звичайно, провести ще демонстрацію щасливих трудящих. І теж вивести на вулицю тисячі радісних громадян, які понесуть транспаранти “спасіба любімой власті за нашу дастойную жізнь”. Але ж 99% країни знатимуть, що це теж самообман.

США відмовилися від військового параду в цьому році. Дуже накладно для бюджету.
Можна, звісно, порівняти бюджетну мускулатуру наших країн і переконати себе, що наш фінансовий дрищ виглядає потужніше від їхнього бодібілдера. Та це теж буде самообманом.

Так от.
Я вирішила писати про Україну, в якій нам далі жити.
І ось що я думаю.
Військовий Парад обов’язково буде у випадку нашої вирішальної перемоги на Сході країни і визволення всіх наших політв’язнів, полонених і заручників, які знаходяться на території РФ. Він буде скромним. Без пафосу і військової атрибутики. Це буде Парад нескорених і добровольців, які лишилися в живих. Це буде Парад Волонтерів, які внесли в армію на своїх руках їжу, обмундирування, дрони, тепловізори і т.д.
Це буде Парад вдячності всім, хто став на захист нашої Незалежності.
А потім ті гроші, що бездумно зараз витрачаються на показуху і котрі передбачається так само по-дурному витрачати й далі, підуть на зведення Обеліску Полеглим Воїнам у російсько-українській війні.
І більше жодних парадів. Як мінімум – до ювілею цієї Перемоги. І лише в тому випадку, якщо бюджет країни дозволить безболісно для бюджетів українських сімей провести цей захід.

Пишатися потрібно не міфічною потугою, а реальними перемогами і досягненнями.
На кошти, що бездумно витрачаються на паради, краще почати проводити військову реформу. Обов’язково з альтернативною службою для тієї категорії громадян, які не можуть служити з релігійних переконань чи через фізичні відхилення. Для них буде розроблено окрему програму служби в армії. Реформа буде фундаментальною і вбере досвід провідних та розвинутих країн світу.
І от коли реформованою армією можна буде реально пишатися і вона стане професійною, тоді служба в армії буде реально престижною.
Окрім базової професійної та альтернативної має бути строкова служба для основної частини громадян, які стають резервістами, зберігаючи у себе вдома обмундирування та зброю, аби в найкоротший термін бути мобілізованим, якщо знадобиться захищати країну. Швейцарія, наймирніша країна Європи, має наймобільнішу армію, спроможну протягом 24 годин поставити в стрій все боєздатне населення країни. У формі та зі зброєю в руках.

Головнокомандуючий має пишатися не парадами, а армією. Не бутафорією, а змістом.

 

Liza Bogutskaya

Серпень22/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України