• Сьогодні: Вівторок, 22 Вересня, 2020
Інфо ПС

ЦЕ – ЛИШЕ ПОТРЯСАННЯ ПОВІТРЯ І ВИПУСК ПАРИ

Щоб побачити велике, інколи варто на час розібрати його на деталі.

Цікаво. З часу минулорічних виборів у нас не припиняється масштабна загальноукраїнська сварка. Ну, ок, назвемо це великою дискусією. Її непомітно, бо вона велика, і вона надто близько. Практично впритул до носа, як у переповненому вагоні метро. Щоб побачити велике, інколи варто на час розібрати його на деталі.
Отже, про що сваримося…е-е, дискутуємо?
Треба нам українська нація з українською мовою й українською історією чи у Дубілета вже заготовлена нація в смартфоні?
Треба нам ця опостижена пост-колоніальна радянська Україна чи хай розвалюється, а те, що залишиться, зберемо і зробимо щось красиве і здорове, як у Сінгапурі, де не більше 5 мільйонів жителів?
Робити сільгосп землю товаром чи земля-це мати, а матір не продають, навіть задля одного процента щорічного ВВП?
У нас є еліта, моральні, професійні, управлінські, ідейні авторитети чи ми – зборище двієчників-трієчників, яке верещить і не здатне відрізнити навіть чорне від білого?
Європейський союз – це ціль чи замануха для простаків, щоб не думали про власну державу, а надіялися на універсальну мудрість європейської бюрократії?
Що гірше старі соціалістичні – націоналістичні чи нові технократичні – ліберастичні ілюзії?

Можна і далі розбирати і розбирати на деталі. Однак, зрозуміло на сьогодні одне – це лише потрясіння повітря і випуск пару. Бо люди, не здатні прислухатися один до одного, поважати один одного, об’єднуватися навколо ідей і добрих справ, не спроможні знаходити відповіді навіть на найпростіші запитання, навіть щодо того, варто мити чи ні руки після фейсбуку?

 

Віктор ЛЕШИК

Лютий10/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України