• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ТРЕБА ПРИПИНИТИ СПЕКУЛЯЦІЇ НАВКОЛО ЗМІН ДО КОНСТИТУІЇЇ – СЛІД ПРОСТО ЇЇ ВИКОНУВАТИ!

Конституція незалежної України писалася моральними авторитетами Нації – Левком Лук’яненком, Степаном Хмарою, братами Горинями, Вячеславом Чорноволом і т.д., а змінювати її хочуть моральні виродки… То ж чи варто?  

Я категорично проти змін до Конституції. Зараз чомусь стало модно говорити про зміни – нам підкидають ці думки, і дурні це ковтають. По-перше, треба навчитись виконувати Конституцію. По-друге, її не можна змінювати під час війни.

Взагалі треба припинити спекуляції навколо змін до Конституції. Всілякі шахраї намагаються відвести увагу від головних проблем – грабування держави і бандитизму. Для Росії – це теж вигідно. Ті, хто намагається це протягнути – або провокатори, або дурні.

Степан ХМАРА, один із «батьків Конституції», Герой України

Коли є повітря, його не помічають. Так і зі свободами, закріпленими у Конституції. В нашій комуністичній юності, скажімо, права на вибір проживання фактично не існувало. Через інститут прописки порушувалося і право на вибір професії. Перше, що тебе запитували, коли ти, випускник вузу з червоним дипломом, у 1985 році переступав поріг редакції газети чи журналу, – де прописаний? Це ж стосувалося і освіти для дітей, медичного обслуговування.
До 1970 року в Україні більшість населення складали селяни. Одиниці з них мали паспорти громадянина. Коли ти зібрався їхати, скажімо, до родичів у Білорусь, тобі треба йти на поклон до голови сільради, щоб отримати тимчасову довідку про факт твого проживання на цій території. Голова міг дати дозвіл, а міг і сказати: які похорони, оно пшениця на полі сиплеться, йди коси…
У минулому році введення безвізового режиму у країни ЄС сприйнято було, як природнє явище. А в моїй юності, щоб поїхати у ту ж Чехословаччину, треба було тут зібрати купу довідок, що ти не верблюд. У зарубіжній поїздці обов’язково був таємний (а деколи і не таємний) наглядач від КДБ. Від того, що ти говориш, з ким говориш, п’єш-їси у поїздці, залежало чи випустять тебе з країни загального комуністичного щастя за кордон чи ні…
Свобода, права (я це зрозумів з віком) потрібні далеко не всім. Дуже багато людей на нашій землі чудово себе почувають в умовах несвободи. Мріють і бачать себе наглядачами і погоничами. Саме такі люди й кажуть: Конституція є, а толку?!

Віктор ЛЕШИК, журналіст

Червень29/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України