• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

ТЕХНОЛОГІЯ РОЗКОЛУ УКРАЇНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ

Перемогти народ – неможливо. Але якщо вийде перетворити його на натовп, де всі ненавидять один одного, – він перестане бути єдиним народом і сам впаде до ніг свого ворога.

Дивлячись на те, що відбувається в українському суспільстві, можна констатувати, що інформаційні операції Кремля проти українців в цьому напрямку працюють добре. Вже сьогодні багато хто з тих, хто пліч-о-пліч стояли на Майдані – ненавидять один одного, а суспільство розгублене, дезорієнтоване і не знає, що робити далі.

Технології розколу і знищення єдності будь-якого колективу – маленького чи великого – дуже прості і тому ефективні. Вони побудовані на інстинктивних установках, властивих всім стадним ссавцям, в тому числі людям, і спрямовані на досягнення кількох завдань.

  1. Позбавити суспільство ватажків і авторитетів. Будь-який згуртований колектив без ватажка дуже швидко стає дезорієнтованим натовпом, який не бачить виходу, не знає, в якому напрямку потрібно рухатися і що робити, впадає в крайнощі і, таким чином, йде до своєї смерті.

Якщо в тваринному світі для того, щоб “обезголовити” зграю, потрібно вбити її ватажка фізично, то в людському – досить його знищити інформаційно, повністю дискредитувавши і позбавивши будь-якого авторитету.

Так, у нас, з одного боку, послідовно знищуються всі моральні авторитети суспільства, з іншого – ведеться тотальна дискредитація держави і влади. При відсутності визнаних лідерів в суспільстві і зростанні антидержавних настроїв починаються суперечки, єдність помислів і дій руйнується, народ перетворюється в натовп.

  1. Дезорієнтувати і придушити волю. Придушення волі до дії здійснюється за допомогою дуже простих ходів:

По-перше, суспільству пропонується максимальна кількість варіантів дій. Великий вибір дезорієнтує людей і викликає страх помилитися.

По-друге, кожен із варіантів піддається максимальній критиці, як ненадійний. Величезна кількість “ненадійних варіантів” ще сильніше посилює страх і пригнічує волю.

По-третє, суспільство постійно “накачується” всілякими теоріями змов і незліченною кількістю “ворожих планів”. Це – остаточно дезорієнтує суспільство і не дозволяє йому зосередитися на одній меті, одному засобі й одному баченні. В такому випадку воля паралізується і будь-яка ефективна дія стає неможливою. Суспільство розколюється і починає ламати списи навколо віртуальних ідей і планів.

  1. Посіяти розчарування. Для цього через підконтрольні ЗМІ суспільству нав’язується кілька тез: всі брешуть, всі крадуть, всі хочуть виїхати з країни, всі наживаються на війні, всі працюють на Кремль.

  2. Посіяти взаємну підозрілість, недовіру і ненависть, розділити суспільство на крайні полюси. В такому випадку суспільство буде роз’єднане і розбите на атоми, ніхто більше не стане єдиним фронтом і не буде підтримувати один одного.

Розчаровані люди, які відчувають своє безсилля і відсутність лідера, якому можна вірити, стають злими і агресивними. Всі проблеми вони схильні списувати на оточуючих і весь час знаходяться в пошуку винуватців – зрадників, агентів, провокаторів, боягузів і т.д. Таким чином, суспільство починає з’їдати себе зсередини і йде до саморуйнування.

Для цього вкидаються ідеї, які поляризують суспільство на непримиренні табори. Це можуть бути як глобальні питання, на кшталт мовних, так і тактичні, на кшталт блокади ОРДЛО. В результаті ті, хто ще вчора були одним організмом, стають ворогами.

Ефективність цих технологій полягає ще і в тому, що досить їх запустити, а далі прості люди, ЗМІ, політики і активісти все зроблять самі. І вже не зрозумієш, чи то – сторонній вплив, чи то – наша власна руйнівна діяльність.

А ініціатору залишиться лише спостерігати осторонь, підкидаючи час від часу дрова у вогонь, щоб не згас.

     Нам же слід завжди пам’ятати одне: коли люди починають ненавидіти один одного сильніше, ніж агресора – вони приречені. І “біля стінки” їм, у підсумку, — стояти разом.

Коли українці усвідомлять дію «інформаційної отрути» – технології перестануть працювати.

 

Дмитро Бачевський

Політтехнолог, іміджмейкер

Березень15/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України