• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022
Інфо ПС

СИНЬО-ЖОВТИЙ ЧИ ЖОВТО-СИНІЙ?

У 1992 році на Україні гостювала китайська художниця Мао Мао, яка, побачивши український прапор, стала благати президента Кравчука поміняти кольори місцями. Виявилося, що комбінація, в якій синій домінує над жовтим, позначає в китайській системі “І-цзин” гексаграми “пі”, що символізує прогресуючу деградацію.

Домінування синього (символізує волю) над жовтим (мудрість) висловлює у китайців «Закон занепаду». Однак український президент виявився не таким “забобонним”, як китайці і зберіг для земляків синьо-жовте поєднання.

Послідовники ж знаменитого психолога і теоретика кольору Макса Люшера впевнені, що людина, яка на тестах вибирає комбінацію з синім угорі, а жовтим унизу, підсвідомо зізнається, що сильно залежить від середовища і оточуючих людей. Якщо ж вона вибирає зворотне поєднання, це говорить про її амбіції стати самодостатньою, незалежною.

У січні 1918 року на уламках Російської імперії з’являється нове державне утворення – Українська Народна Республіка. Через місяць Центральна Рада, парламент нової країни, стверджує прапор – “жовто-блакитний”. Саме в такому порядку – жовтий вгорі, синій внизу.

Проте, вже навесні влада в Україні змінюється – на білий світ з’являється нова держава з назвою Українська Держава і главою – гетьманом Скоропадським. За порадою “доброзичливців”, гетьман змінює прапор, просто його перевернувши. Так “жовто-блакитний” перетворюється на “синьо-жовтий”. Без зайвих роз’яснень та коментарів.

Олена Каганець

Березень26/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України