• Сьогодні: П’ятниця, 6 Серпня, 2021
Інфо ПС

СУСПІЛЬСТВО ЩЕ НЕ УСВІДОМИЛО

Наявність фракції націоналістів у Парламенті прямо пропорційна наявності Української Держави.

    Напередодні президентських і парламентських виборів усі націоналісти (ВО «Свобода», «Правий сектор», КУН, ОУН, «Тризуб» та ДІЯ Дмитра Яроша, Нацкорпус) сконсолідувалися і… програли. Чому так сталося?

      На це питання відповідають політтехнолог Тарас Загородній, політологи Андрій МіщенкоПетро Олещук та Андрій Холявка.

 Петро Олещук:

– Загалом кампанія націоналістів була позитивною і конструктивною, спрямованою на максимальне донесення до виборців своєї програми. Вони апелювали до раціо, викладали свої аргументи. Націоналісти орієнтовані на раціональний електорат, схильний до відповідної аргументації.

Ну й маємо визнати, що наше суспільство у принципі трохи парадоксальне. Значна частина позитивно ставиться до націоналістичних гасел, але при цьому відмовляється визнавати це націоналізмом і себе націоналістами. Думаю, це вплив радянських традицій, агресивного ототожнення націоналізму з нацизмом. У цьому контексті воно працює.

І ще одна вдала технологія – так звана «непрохідність». Ця теза дуже спрацьовує вкупі з опитуваннями громадської думки під час виборчого процесу. Особливо, коли громадян при цьому залякують наступом реваншистських сил. На цих виборах політтехнологи максимально нагнітали емоції й врешті домоглися того, що виборці, які хотіли привести до влади націоналістів, проголосували не за них, а за когось схожого, хто «точно пройде».

Андрій Холявка:

– Націоналістичний виборець в Україні справді – приблизно 15%. Ці громадяни поділяються на кілька груп. Є суперядро – люди, які завжди голосують за націоналістів, включені в політику й активно беруть участь у патріотичних заходах. Є менш активні прихильники, а є просто дуже патріотичні громадяни, які щиро вболівають за Україну. Цього разу за націоналістів проголосувало суперядро, а решта відійшли іншим кандидатам.

Суттєво вплинуло й те, що олігархічні ЗМІ максимально спрацювали проти націоналістів. Спершу, скажімо, Кошулинського ігнорували, а коли помітили різке зростання рейтингу – запустили дифамаційну кампанію. Дійшло вже до того, що обізвали свободівця членом Партії регіонів. Звісно, що це були повні дурниці, але у пам’яті частини людей це відклалося. Тобто опоненти працювали за принципом: кусаємо якомога частіше – хоча б шрами точно залишаться. І воно таки спрацювало.

У принципі, така дискредитаційна кампанія проти націоналістів працює вже багато років. Олігархи бачать в націоналістах загрозу своєму пануванню в Україні. Відповідно, постійно відстежують динаміку підтримки націоналістів із тим, щоб у випадку зростання вжити заходів превентивного характеру. Саме тому впродовж останніх п’яти років центральні ЗМІ використовували найбрудніші й найцинічніші прийоми та масово тиражували вигадки про націоналістів.

Андрій Міщенко:

– Ми бачимо, як голосує виборець Бойка чи Вілкула – що б ми не говорили, вони обирають своїх. Жодні технології на них не впливають. Технології впливають тільки на проукраїнського виборця. Так триває вже 28 років. Відповідно, ми бачимо, де зараз Україна. На задвірках за всіма показниками.

Тарас Загородній:

– Країна до Майдану і після – це дві різні країни. До 2012-го націоналісти мали своєрідну монополію на патріотизм. Вітання «Слава Україні!» було суто їхнім. Потім воно перемогло по всій країні, її поверхнево перейняли багато політичних партій з великим фінансовим ресурсом, а самі націоналісти на цьому тлі почали губитися. Тому головна проблема, яка зараз стоїть перед ними, – показати, в чому їхня відмінність від інших.

Пригадую, у 2012-му за «Свободу» по Києву проголосували 20% громадян. У людей був запит: хто битиме морди регіоналам у Раді, хто їх зупинить? Думаю, цей запит буде актуальним і надалі.

Українці мають зрозуміти, що наявність фракції націоналістів у Парламенті прямо пропорційна наявності Української Держави. Свого часу «Свобода» зупинила ригів і комуністів. Таке саме завдання стоїть перед націоналістами сьогодні. Якщо суспільство це усвідомить, шанси націоналістів на проходження до Парламенту будуть дуже високими.

Із “Вголос”

Серпень11/ 2019

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України