• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

Стрияни не заслуговують на того, кого обрали

 

На рівні підсвідомости взасадничується наратив  про те, що «народ заслуговує тих, кого обрав», і що не варто очікувати змін на краще в осяжному майбутньому. Я ж, роками протиставлячи себе місцевій владі, кажу ні!

Коли одна людина перебирає на себе всі важелі управління громадою, не компенсуючи це відповідним обсягом відповідальности, трактуючи громаду як мовчазного об’єкта місцевих процесів – у людей   невідворотно настає необґрунтований інвектив  «недорозвиненості», який дає змогу меру керувати не громадою, а стадом.

Я завжди стверджував – і продовжуватиму це робити – про те, що стрийська модель корупції є найдосконалішою в країні. Бо вона вибудована людиною, яка довела, що корупція – це більше, ніж тимчасовий зиск.

Стрийський мер прищепив кожному апологету, якого узалежнив (немає значення, хто це – депутат, чиновник, комерсант…), що корупція – це цінність. Якщо корупцію порівнювати з паразитом, який живиться часом, зусиллями, грошима, то стає очевидним: система, в рамках якої ми працюємо, вчимося, продаємо й споживаємо, стає дедалі зручнішою для паразита і дедалі незручнішою для нас. Водночас наше ставлення до корупції далеко не є однозначним. Ми нарікаємо на неї, проклинаємо її, але й раціоналізуємо та намагаємося знайти самовиправдання: «Дороги… Бруківка… Розумієш?!»

Чи приречені ми на життя у цій системі?

Так, якщо не позбудемося «шарму» раба.

Олег Филик

Серпень29/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України