• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022
Інфо ПС

Стрийські новини одним абзацем

201606244У середині червня на Жовківщині відбувся 10-й молодіжний фестиваль «Зашків – джерело духу», присвячений 125-ї річниці з дня народження полковника Української Народної Республіки Євгена Коновальця. Участь у ньому взяла і делегація стрийських пластунів. Програма фестивалю вирізнялася різноманітністю: від розкладання наметового містечка до демонстрації фото- та відеоматеріалів про національно-визвольну боротьбу українців і життя та діяльність Євгена Коновальця, від катання на козацькій «Чайці» до велопробігу “Від Степана до Євгена”, від спортивних змагань і майстер-класів до інтелектуального ток-шоу та мистецької локації за участі молодіжних театрів, майстринь, письменників і популярних музичних гуртів.

ххх

     2016062911 26 червня у Стрийському міському Будинку культури відбувся урочистий вечір, присвячений 20-й річниці Конституції України. Стрияни мали нагоду насолодитися виступами народного артиста України, лауреата національної премії ім. Т. Шевченка, соліста квартету «Явір» Олеся Харченка та муніципального чоловічого хору «Каменяр». А напередодні з цієї ж нагоди відбувся конкурс малюнку на асфальті, де взяли участь майже 40 дітей із соціально-незахищених сімей. Переможцями стали Софія Бабій, Анастасія Бальковська, Анастасія Волкова, Вероніка Зазолкіна, Марія Коцан і Яна Тиха.

ххх

      75-ї річниці проголошення Акту відновлення державності України 30 червня 1941 року було присвячене урочисте віче біля пам’ятника Я.Стецька, який у Львові його тоді і проголосив.

ххх

         2016062921У Львові на навчально-спортивній базі літніх видів спорту МО України відбулися змагання з плавання за програмою комплексних Ігор Львівщини серед дорослих, ветеранів і людей з обмеженими можливостями – усього 22 команди. Честь нашого міста захищали Богдан Стасенко, Уляна Єрмакова, Руслан Каліцун, Андрій Стебельський, Богдан Калініченко, Тетяна Теплякова, Юрій Вацюк та Роман Мазяк. В загальнокомандному заліку стрийські ветерани посіли 2 місце, в категорії людей з обмеженими можливостями – 5-те, а серед дорослих – 7-ме. А от в особистому заліку Юрій Вацюк здобув «золото», Тетяна Теплякова – «срібло». Вітаємо!

ххх

      26 червня  в м. Стрию пройшов марш за життя і християнську родину, метою якого є привернути увагу громадськості до актуальних проблем захисту ненароджених дітей і порушення основних цінностей сімейного життя, відповідального батьківства та материнства. Участь у заході, який організувала комісія мирян і сім’ї Стрийської єпархії, взяв Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, священнослужителі міста та району, а також одягнені у традиційні українські вишиванки численні стрияни, гості міста і люди доброї волі.

 

ххх

     Парафія свв. апп. Петра і Павла с. Добрівляни Стрийського району запрошує паломників, а особливо учасників літніх таборів, відвідати старовинний храм Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста, збудований 1738 року – пам’ятку архітектури національного значення. Храм єдиний у своєму роді, який є автентично збережений.
У храмі є можливість провести богослужіння, а також послухати екскурсії. За детальнішою інформацією звертатись за тел.: (095)69-42-000 (о. Володимир Галанчак).

     Старовинна будівля належить до рідкісного архаїчного типу сакральних безверхих двозрубних споруд, що зведена народними умільцями без використання металевих цвяхів.

Червень30/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України