• Сьогодні: Неділя, 16 Травня, 2021
Інфо ПС

ЩО ПРИХОВУЄ В.КОЗАК або «СТРИЙВОДОКАНАЛ» ПРАЦЮЄ НА ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО, А НЕ НА КОРИСТЬ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ

60–тисячне місто перебуває на межі відключення водопостачання. За словами директора цього комунального підприємства – через борги. Спробуймо розібратися, чиї ж то насправді борги.
За словами очільника КП «Стрийводоканал», підприємство має заборгованість перед Львівобленерго за поставлену електричну енергію у розмірі майже 1,5 млн. грн. У той же час заборгованість населення перед водоканалом становить понад 6 млн. грн.
Хочу нагадати, що діючий тариф у Стрию встановлено ще постановою НКРЕП від 19.08.2016 р. та становить: 10,42 грн./м3 на водопостачання та 6,02 грн./м3 за водовідведення.

Якщо співставити з існуючими тарифами по Україні (http://www.nerc.gov.ua/…/taryfy/taryfy_na%20_vodopost_ta_vo…), то стрийські тарифи є достатньо високими в порівнянні з іншими.
Оскільки НКРЕП виключило Стрийводоканал з числа своїх ліцензіатів, то тариф має встановлюватись органом місцевого самоврядування. Тому, як кажуть, «пильнуймо за руками», на підході підняття тарифів.

Мені, а тепер і Вам, відомо, що пан В. Козак подав на виконком прохання про підняття тарифів майже у два рази!

Але з огляду на зазначене вище, це буде верхом цинізму як зі сторони комунального підприємства, так і зі сторони виконавчого комітету.
Випереджаючи запитання «а що ж зробили депутати», інформую: ще минулого року було виділено значні кошти на так звані «понижуючі насосів» для зниження електроспоживання. На жаль, про ефективне впровадження та їх використання депутатам невідомо. Охороняється майже як державна таємниця.

Чому так? Читайте нижче.
Проаналізуймо реєстр судових рішень, де фігурує в якості учасника наше комунальне підприємство за період, хоча б, з січня 2016 року.
За вказаний відтинок часу КП «Стрийводоканал» спромоглося отримати 14 судових рішень та 4 накази на стягнення зі споживачів (населення) на загальну суму близько 169 тисяч грн. А також вчинити майже подвиг, стягнувши зі Стрийських міських же комунальних підприємств «Мрія» та «Світанок» (ЖЕКи), десь із півмільйона грн.
А як щодо мінусів? Тут все ще цікавіше! 2,5 мільйона – стягнення податкового боргу. Ну то таке, щирі галичани скажуть: «то ж не гріх».
Йдемо далі. За позовом Державної екологічної інспекції СТЯГНУТО майже 900 тисяч ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ НЕЗАКОННИМ ВИКОРИСТАННЯМ НАДР! Увага: виявляється, місто Стрий протягом майже 5 місяців отримувало воду без спеціального дозволу на користування надрами. Зазначу, що такий дозвіл продовжується за заявою користувача майже автоматично. Тобто ці кошти ми з Вами втратили через елементарну безгосподарність керівництва КП «Стрийводоканал».
А далі ще цікавіше: є два рішення про стягнення з КП «Стрийводоканал» в користь Львівобленерго понад 100 тисяч гривень. Наголошу, що розрахунки за спожиту електроенергію (в основній частині) проводилися з державного бюджету шляхом взаємозаліку субсидій в порядку встановленому Кабміном (з постанови апеляції у справі №914/2237/17). Отже, кошти, що надходили від споживачів, поступали на рахунки підприємства та використовувалися в його господарській діяльності. Відповідно питання – ЗВІДКИ ж борги та ЧИЇ ж то борги?
А ще є втрати води, які по цьому підприємству складають ледь не третину. Це ж виходить, що кожен третій куб води губиться по дорозі до споживача? А хто за це платить?! Питання риторичне.
Подейкують, що очільник нашого водоканалу є родичем якогось великого начальника з обленерго. Якщо це так, то тоді зрозуміло, чому Стрийводоканал працює на обленерго, а не на користь стрийської громади.
То які ж висновки?
Призначення та звільнення керівників комунальних підприємств – це виключна компетенція міського голови.    Таким чином, сценаріїв розвитку подій може бути лише два: міський голова, діючи в інтересах громади, звільнить нерадивого керівника або піде на його поводу та внесе на виконком питання про підняття тарифів.   Отож, інтрига зберігається.
Далі буде…
     P.S. В реєстрі декларацій так і не знайшов декларації пана В.Козака, хоча він є суб’єктом декларування. Мабуть, є що приховувати?

 

Андрій ПОВРОЗНИК

Листопад08/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України