• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ЩО ПОЧИСТИЛИ – ОЗЕРО ЧИ БЮДЖЕТ? або ЯК ЗА ПІВТОРА МІЛЬЙОНА МОРШИНСЬКЕ МІСЬКЕ ОЗЕРО ПЕРЕТВОРИЛИ НА «РИСОВЕ» ПОЛЕ

 

Таким міське озеро моршинці ще пам’ятають… Але ця пам’ять збереглася хіба що на світлинах…

    У 2016 році Моршинська міська рада замовила проект, пов’язаний із поліпшенням технічного стану та благоустрою ставу на території м.Моршин, яким передбачалося зменшення площі його акваторії до 2,8 га. В той час моршинські активісти, за підтримки громадськості, домоглися внесення змін до проекту, і міська рада прийняла рішення внести зміни до проекту, що забороняли засипати озеро та зменшувати його площу. Водне дзеркало після виконаних робіт має становити 3,8 га.

Та негаразди почалися з самого початку робіт. Так стається, коли приорітет віддають не якості виконаних робіт, а головне – освоїти кошти, бо пропадуть.

За “освоєні” кошти спустили озеро, чим спричинили масову загибель риби, встановили гідроспоруду, правда чомусь нижче старого переливу, порозсовували мул до берегів, чим однозначно зменшили площу озера, підлатали

місток на острівець, а по ходу, раз уже на острівці, зрізали вікові дуби. Документів, що надають дозвіл на зрізку дерев, я не побачив, як і не отримав відповідь – куди ж поділися зрізані дуби? Може таку інформацію отримає прокуратура?

На цьому роботи в грудні 2016 року завершилися. Після цього моршинські “спеціалісти” з освоєння коштів (аби не пропали, бо Путін прийде) почекали до літа, коли в озері завелися та вивели потомство польові миші, коли озеро заросло метровими бур’янами, тоді почали його наповнювати. Було це наприкінці червня. Тепло, сонце і вода зробили свою справу – і бур’яни з метрових стали двометровими. Після купання в такому озері у дітей та дорослих з’явилася висипка на тілі. У дерматологів з’явилася робота…

Одночасно на території, де мав би бути загальнодоступний пляж, почали зводити величезний фундамент, тим самим порушуючи водний кодекс України в частині охорони прибережних смуг. Знову ж таки, дякуючи громадськості, вдалося прийняти рішення сесії про звернення в прокуратуру з метою встановлення законності будівництва.

Правду кажуть, що краще один раз побачити, ніж десять разів почути. Тому я пропоную на розсуд читачів декілька світлин, на яких зображено озеро до “освоєння” коштів і після.

Якщо Париж відомий серед іншого ще й Єлісейськими полями, то Моршин, схоже, знатимуть за так званим рисовим полем, на якому, правда, вродив лише шкідливий для здоров’я любителів води бур’ян.

Також прошу порівняти міське озеро на курорті Моршин та в містечку Винники. Зверніть увагу на те, як там дотримуються вимог щодо охорони прибережних смуг, тому місця для відпочиваючого люду там вдосталь.

А це озеро у Винниках, де цього спекотного літа відпочиваючим було значно комфортніше, ніж жителям і гостям міста-курорту «Моршин».

Нас тішуть, що скоро на моршинське озеро виділять черговий грант і все буде добре. Кошти – це, звичайно, добре, але хочу, щоб ті “спеціалісти”, які вже один проект (парковий) «освоїли», уважно прочитали Закон України про архітектурну діяльність, аби не вийшло так, як із реконструкцією парку ціною у два мільйони євро.

Не треба на озері будувати кремлівську стіну, мавзолеї, амфітеатр, і навіть велодоріжку, а фонтани нам потрібні в центрі міста, там де вони колись і були. Зрештою, просто спитайте у людей, проведіть публічний конкурс проектів, як вимагає Закон України. А він вимагає – цитую: “Виключно на конкурсній основі здійснюється розроблення проектів об’єктів архітектури, реалізація яких має суттєвий вплив на розвиток і формування забудови населених пунктів…”.

 

Віктор ЯНКО, помічник-консультант народного депутата України Левуса А.М.

Серпень30/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України