• Сьогодні: Субота, 16 Жовтня, 2021
Інфо ПС

РЕФОРМИ ПО-СТРИЙСЬКИ

         Шановні мешканці Стрия. Ця інформація допоможе зберегти вам час, нерви й гроші.

         Плануєте оформляти, субсидію, пенсію чи іншу соціальну допомогу. Вам будуть потрібні довідки. Тож не поспішайте бігти в ЖЕК. Їх там уже не видають, ні платно, ні безплатно. Довідки видають безкоштовно у ЦНАПі (приміщення міської ради). Однак такий комфорт і безплатна послуга не для всіх. Усе залежить, яку довідку і куди вам потрібно.

        Є довідки, які тепер видає новостворена організація КП “Управляюча компанія “Комфортний Стрий». А її послуги уже платні. Скажімо за довідку про місце реєстрації померлого в Пенсійний фонд, чи про те, що ви не працюєте вам доведеться заплатити 60 гривень. Додайте сюди ще банківський збір і кошти на транспорт. Адже дана установа знаходиться на вул. Харкова, 6, й щоб добратися сюди з іншого кінця міста, вам обов’язково знадобиться транспорт. Крім цього вам доведеться цю установу добряче пошукати, бо ні надпису, ні таблички, що тут знаходиться КП” “Управляюча компанія “Комфортний Стрий» нема. Тож, підказую – шукайте ЖЕК № 4, саме тут її й знайдете. Які саме довідки видає новоспечена організація і тарифи на них достеменно не знаю, бо інформації про це не знайшла ні у приміщенні підприємства, ні на сайті міської ради.

          Проте не поспішайте платити за довідки. Ви повинні знати, що у Законі України «Про адміністративні послуги», а саме ст. 11 п. 2, сказано: «Надання адміністративних послуг у сфері соціального забезпечення громадян здійснюється на безоплатній основі». Чи є видача довідки адміністративною послугою? Читаємо Закон. Стаття 3 п. 3: «До адміністративних послуг також прирівнюється надання органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом влади Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, їх посадовими особами, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації витягів та виписок із реєстрів, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт».

         Крім цього, у п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого сказано: «до 4 квітня 2016 року житлово-експлуатаційні організації, інші підприємства, установи та організації, що забезпечували або забезпечують ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, передають їх відповідним виконавчим органам сільських, селищних, міських рад». Тобто ЖЕКи не просто не мали права брати плату за довідки, але й не мали права їх видавати.

         Чи має право надавати такі послуги новостворене комунальне підприємство? П. 3 ст. 1 Закону «Про адмінпослуги» каже: «суб’єктом надання адміністративної послуги є орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб’єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги». А відповідно до п. 7 ст 20 з 1 січня 2013 року підприємства, установи, організації незалежно від форми власності не мають права надавати адміністративні послуги. Робимо висновок що новостворене комунальне підприємство “Управляюча компанія “Комфортний Стрий» не може видавати довідки, а тим більше брати гроші за них.

           Тож, чекаємо від Стрийської міської ради врегулювання даного питання відповідно до законодавства України і в інтересах мешканців міста. Також просимо усю необхідну інформацію з чітким переліком послуг оприлюднити на інформаційних ресурсах міської ради.

Оксана Стасів

Жовтень06/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України