• Сьогодні: Вівторок, 20 Квітня, 2021
Інфо ПС

ПУТІН ЗРОЗУМІВ, ЩО НІЯКИХ ЧЕРВОНИХ ЛІНІЙ НЕМАЄ: РОСІЇ БОЯТЬСЯ…

Хто наважується розірвати дипломатичні стосунки з Росією?!

Навіть Україна, яка стала явною жертвою агресії, не зробила цього. Росії бояться – ось і все. Як і її непередбачуваної поведінки. Уся Європа зараз боїться Росії.

Тому й так добре, що США приєдналися і запровадили свої санкції, які за три місяці будуть набагато жорсткішими, ніж зараз. Звісно, вони стосуються хімічної зброї, але приводом для таких рішучих санкцій стало саме отруєння Скрипалів. Їх уже затвердив Конгрес, і вони обов’язкові до виконання.

У Великій Британії бояться, що двосторонні відносини з Росією перейдуть у стан повної конфронтації. Тут уже не виключені воєнні засоби. Як сказав в інтерв’ю Медведєв: «ми відповімо на ці санкції не тільки дипломатичними і економічними, а й іншими засобами», натякаючи на те, що вони застосують проти Британії воєнну силу. У формі прямих чи непрямих дій – важко сказати. Але, думаю, що непрямими силовими діями могла би бути певна блокада російськими військовими човнами у Північному морі – щось на кшталт патрулювання поблизу британських територіальних вод – їхніх атомних підводних човнів, що було б цілком умотивованою загрозою для Великої Британії. Або, скажімо, проліт над Великою Британією російських стратегічних бомбардувальників…

Таке відверте демонстрування сили і намірів її застосувати цілком можливе. Тим більше, як заявив командувач Військово-морськими силами Британії, російські ВМС значно краще підготовлені, ніж британський флот. І вони зараз розгортають у Північному морі певне угруповання британських ВМС у відповідь на повне домінування в цьому регіоні російських підводних човнів.

Отруєння Скрипаля стало спусковим гачком – терпець Заходу урвався. Якщо бути чесним, санкції, які ввели проти Росії за анексію Криму і невиконання Мінських угод, мають «косметичний» характер – точковий і секторальний. Тому серйозного впливу вони на Росію не мають.

І навіть якщо говорити про ті санкції, які почали діяти з кінця серпня, Росія відбулася легким переляком. Рубль трішки впав, але потім відновився.

Іншою буде наступна хвиля санкцій, які запровадять за три місяці після невиконання ультимативних вимог США у зв’язку з отруєнням Скрипаля. Ці вимоги фактично неможливо виконати, бо як Росія може допустити інспекторів на свої хімічні об’єкти і дати гарантію більше не використовувати хімічну зброю? Росія ніколи не дасть таких гарантій. А без них запустять другу хвилю санкцій, набагато жорсткіших – від яких справді може постраждати економіка Росії.

Росія, з одного боку, як заявив Медведєв, готується до цього. А з іншого, вважає, що це блеф, що Америка не наважиться. Росіяни упевнені в цьому, бо мають чотирирічний досвід перебування під санкціями. Обама теж «креслив» червоні лінії про застосування Збройних сил США проти Сирії і режиму Асада, тільки-но Асад удруге застосує хімічну зброю. Її застосували вдруге, втретє – і Путін зрозумів, що ніяких червоних ліній немає… І зараз він думає приблизно так: Конгрес затвердив, і це обов’язково до виконання, але виконання може бути різним. Тому що безпосереднім виконавцем є Трамп, а він залежний від російського президента. Залежний, бо скомпрометований діями Путіна і російських спецслужб, і щодо його зв’язків з Росією ведеться слідство.

Тобто, на думку Путіна, Трамп може виконувати зобов’язання щодо санкцій, але не до кінця.

Тобто Росія грає в цю гру, розуміючи, що навіть жорсткі вимоги можна якось обійти. Так само, як робила це чотири роки тому…

Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ, професор Київського національного університету ім. Шевченка

Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/columns/perepelycya/terpec-zahodu-urvavsya-putin-gotujetsya-do-zhorstkogo-udaru-526227.html

Вересень09/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України