• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

Путін – це новітній фюрер

bogoput

Авторитетна американська газета NYTimes у своєму матеріалі відкрито називає президента Московії фашистом і звинувачує його у втручанні в американські вибори.

Владімір Путін вважає розпад СССР геополітичною катастрофою. Але натхнення він черпає з праць не «вічно жівого Ільіча» – Владіміра Лєніна, а Івана Ільіна, пише Тімоті Снайдер у статті для  The New York Times.

a3db511b1d740d4aa3968fec1e95f8cb Він зазначає, що Ільін, пророк русскава фашизма, мертвий уже більше 60 років, та його книги переживають друге народження, будучи перевиданими величезними тиражами. Президент країни-агресора вже відкрито цитує його в посланнях до федеральних зборів. Більше того, навіть тіло Ільіна перепоховали в Московії, а його архів — повернули з Мічігану.ilin

Слід зазначити, що Путін — не єдиний послідовник Ільіна серед кремлівської еліти. Серед фанатів також Владіслав Сурков. Прем’єр Дмітрій Мєдвєдєв рекомендує  читати Ільіна русскім студентам. Це прізвище фігурує у виступах міністра іноземних справ Московії, голови конституційного суду і патріарха РПЦ.

У переліку основних ідей Ільіна Снайдер називає перш за все погану природу індивідуальності. Особистість — це зло, переконаний філософ, а «разнаабразіє чєлавєчєскіх сазданій» — не що інше, як провал Бога, помилка при сотворенні світу, котрою зараз на повну користується сатана. Політичні партії, громадянське суспільство, середній клас — все це теж сатанізм, оскільки леліють індивідуальність на шкоду єдиної ідентичності національної общини.

putlerТаким чином, за Ільіним, завдання політики — перемогти особистість, сформувавши «живую татальнасть» нації. Його кумирами були Адольф Гітлер і Беніто Муссоліні, і в 40-50-і роки Ільін накидав ескіз конституції фашистської «Святой Русі», якою б управляв «націанальний діктатар», «вдахнавльонний духам татальнасті». До слова, вибори в такій системі мали б чисто символічний чи швидше ритуальний характер.

Снайдер пише, що Путин покладався на авторитет Ільіна від свого повернення до влади у 2012 році до рішення втрутитися в події в Україні к 2013 році і до анексії української території у 2014.

Озброївшись Ільіним, Путін прагне не лише знищити демократію в своїй країні, а й підірвати її в інших, ослабивши таким чином ворогів.. Характерний приклад — США, де вибори, зовсім не символічні, відбудуться незабаром і де є відвертий симпатик Путіна — Дональд Трамп.

І в такій парадигмі злам електронної пошти іноземної партії та кібератаки є цілком природною річчю. А якщо громадянське суспільство — лише ознака слабкості та вразливості до іноземного впливу, то закономірні і тролінг, провокації та брехня в ЗМІ.

rashaТаким чином, на думку Снайдера, Путін намагається подавати демократію як хаос. І протиставляє їй, звісно, «нацтатальнасть». Демократія виглядатиме сумнівною, а Америка стане схожа на Московію. «Якщо Трамп переможе, переможе Московія. Проте, якщо Трамп і програє, а народ засумнівається в результаті виборів, Московія теж переможе», — зазначає Снайдер.

Вересень23/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України