• Сьогодні: П’ятниця, 6 Серпня, 2021
Інфо ПС

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ДЕРЖФІНМОНІТОРИНГУ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2018 РОКУ

Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Зокрема, у І півріччі 2018 року Держфінмоніторингом підготовлено 438 матеріалів (з них 271 узагальнений матеріал та 167 додаткових узагальнених матеріалів), які направлено до:

‐ органів прокуратури 88 матеріалів (з них 19 узагальнених матеріалів та 69 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Державної фіскальної служби України 114 матеріалів (з них 94 узагальнених матеріали та 20 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ органів внутрішніх справ 52 матеріали (з них 42 узагальнених матеріали та 10 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Служби безпеки України 83 матеріали (з них 50 узагальнених матеріалів та 33 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Національного антикорупційного бюро України 101 матеріал (з них 66 узагальнених матеріалів та 35 додаткових узагальнених матеріалів).

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 297,1 млрд. гривень.

Держфінмоніторингом продовжується активна робота стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна, в тому числі Януковичем В.Ф., його близькими, іншими посадовцями та пов’язаними з ними особами.

Вказана робота проводиться в рамках продовження поглиблених заходів, вжитих у 2014-2017 роках щодо блокування, арешту та конфіскації в дохід держави коштів в еквіваленті 1,5 млрд. дол. США.

Так, Держфінмоніторингом у І півріччі 2018 року рік передано до правоохоронних органів 133 таких матеріалів (68 узагальнених матеріалів та 65 додаткових узагальнених матеріалів), зокрема до:

‐ Національного антикорупційного бюро України – 101 матеріал;

‐ органів прокуратури України – 29 матеріалів;

‐ органів Служби безпеки України – 3 матеріали.

У вказаних матеріалах сума підозрілих фінансових операцій, які можуть бути пов’язані із легалізацією (відмиванням) коштів або з учиненням іншого кримінального правопорушення, становить 276,5 млрд. гривень.

Відповідно до законодавства України, Держфінмоніторинг (як підрозділ фінансової розвідки) спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

Так, у І півріччі 2018 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 37 матеріалів (з них 16 узагальнених матеріалів та 21 додатковий узагальнений матеріал) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України, в тому числі:

‐ 17 матеріалів (з них 2 узагальнених матеріали та 15 додаткових узагальнених матеріалів), пов’язані із здійсненням фінансових операцій фізичними особами, ідентифікаційні дані яких співпадають з ідентифікаційними даними осіб, включеними до Переліку;

‐ 5 матеріалів (з них 4 узагальнені матеріали та 1 додатковий узагальнений матеріал), пов’язаних із здійсненням фінансових операцій особами, включеними в Додатки до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017, введеного в дію Указом Президента України від 15.05.2017 №133/2017;

‐ матеріал, пов’язаний із підозрами у здійсненні фінансових операцій особами, причетними до діяльності міжнародного терористичного угрупування «Ісламська держава Іраку та Леванту» або інших екстремістських груп;

‐ 8 матеріалів (з них 5 узагальнених матеріалів та 3 додаткових узагальнених матеріалів), пов’язаних з підозрами у тероризмі/сепаратизмі та його фінансуванні, з використанням інформації правоохоронних органів;

‐ 6 матеріалів (з них 4 узагальнених матеріали та 2 додаткових узагальнених матеріалів), які можуть бути пов’язані з підозрами у фінансуванні незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

Матеріали направлено до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України.

У І півріччі 2018 року Держфінмоніторингом у 21 випадку (матеріалі) заблоковано кошти стосовно фінансових операцій осіб, які за інформацією правоохоронних органів можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму, на загальну суму в еквіваленті 10,1 млн. гривень.

З метою підвищення ефективності міжвідомчого співробітництва, у I півріччі 2018 року акцентовано головну увагу на впровадженні Плану дій стосовно удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL. Вказаний План дій розроблений Держфінмоніторингом спільно з іншими зацікавленими органами та у травні п.р. був підтриманий Кабінетом Міністрів України.

Крім того, протягом звітного періоду Держфінмоніторингом організовано проведення четвертого і п’ятого засідань Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Також у звітному періоді Держфінмоніторингом проведено 14 координаційних нарад із зацікавленими органами стосовно питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму та укладено Угоду про співробітництво з  Державним бюро розслідувань.

Щодо методологічного забезпечення системи фінансового моніторингу, Держфінмоніторингом посилено заходи щодо взаємодії із суб’єктами первинного фінансового моніторингу, зокрема:

‐ представники Держфінмоніторингу взяли участь у 53 освітніх заходах, проведених для більш ніж 2070 осіб;

‐ проведено 2 засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – банківських та небанківських установ.

В частині координації співпраці з громадськістю, Держфінмоніторингом організовано 3 засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу, а також підписано рамковий Меморандум про співробітництво з Нотаріальною палатою України.

В рамках виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 601-р «Про реалізацію Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року» до Кабінету Міністрів України надана узагальнена інформація щодо стану виконання плану заходів на 2017-2019 роки з реалізації вказаної Стратегії.

В контексті міжнародного співробітництва, протягом І півріччя 2018 року представники Держфінмоніторингу забезпечили дієву участь у заходах в рамках 56-го Пленарного засідання Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) та у Пленарному засіданні та засіданнях робочих груп Егмонтської групи Підрозділів фінансових розвідок.

 

Прес-служба

Держфінмоніторингу

presa@sdfm.gov.ua

www.sdfm.gov.ua

Серпень05/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України