• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

“Милосердя двері” – в УКУ

Предстоятель УГКЦ Святослав освятить храм УКУ

Освячення відбудеться 11 вересня на території

студентського містечка по вул. Козельницька, 2а.

     Храм є унікальним не тільки для Львова, але й для України. Адже в одній будівлі на різних ярусах функціонуватимуть три храми: наземний рівень – це церква Софії – Премудрості Божої, на нижньому – ще два: храм святого Климентія Папи Римського і церква Гробу Господнього. Церква Гробу Господнього – це відображення І століття, місце більше для приватної молитви. Храм Климентія Папи Римського відображатиме ІІІ-IV століття – часи, коли християнство ще не було розділене. Це відкриває великі екуменічні можливості. Храм Климентія Папи Римського має стати місцем формації, дискусій, зустрічей та спілкування. На верхньому ярусі буде власне храм Софії – Премудрості Божої.dsc_7726-700x467

      При церкві діятиме також духовно-пасторальний центр. Тут передбачені місця для сповіді, розмови, зустрічей. Центр розпочне роботу після освячення храму.

Храм буде відкритий для спільноти Львова, а не лише для середовища УКУ. У будівлі встановлено ліфт та облаштовано пандуси. Тому люди з особливими потребами та особи, яким важко підніматися по сходах, зможуть безперешкодно потрапити на будь-який рівень храму.

      «У Західній Україні була велика перерва в церковній архітектурі, починаючи з 1930 років. І беручи до уваги, власне, ту прогалину, я вважаю, що потрібно робити міст до витоків, традиції, щоби пізніше могла постати сучасна українська архітектура. І тоді вона матиме свою ідентичність, а не буде просто сучасною формою без змісту. Особливо це важливо для університету, який хоче відновити не тільки церковно-будівельні, а й обрядові традиції, які пішли в підпілля свого часу», – зазначає, американський архітектор з українським корінням, архітектор церкви Софії -Премудрості Божої Іван Бережницький.

     Чин освячення новозбудованої церкви Софії – Премудрості Божої здійснить Отець та Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Початок Літургії 11 вересня о 10-й годині.

«Український погляд»

А сьогодні у Львові відбулася молитовна хода з нагоди освячення церкви святої Софії-Премудрості Божої в Українському католицькому університеті. 1403276_1439156Як відомо, протягом тижня у соборі святого Юра перебувала ікона Матері Божої «Милосердя двері». 1403276_1439160Після спільної молитви віряни та священики вирушили від собору святого Юра. Хода, яку очолив предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук), пройшла вулицями Устияновича, Бібліотечною, Бандери, Брюлова, Вербицького, Коперника, Героїв Майдану, Стрийській і дійшла до церкви святої Софії-Премудрості Божої УКУ. 1403276_1439154Туди ж перенесли ікону «Милосердя двері».

У ході взяли участь духовенство львівської архиєпархії УГКЦ, заступник міського голови Львова Андрій Москаленко та віряни.1403276_1439162

Вересень10/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України