• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ: ЗЛОВЖИВАННЯ, ОБМЕЖЕННЯ, ЦЕНЗУРА

В Україні продовжують спостерігатися порушення прав людини, зловживання, пов’язані з корупцією серед посадовців, і цензура, йдеться в Доповіді Держдепу США з питань правозахисної діяльності за підсумками 2017 року.

Найбільш суттєвими проблемами щодо прав людини є позазаконні страти, катування та політично мотивовані зникнення, а також небезпечні для життя умови у в’язницях і місцях затримання, свавільні арешти й затримання, обмеження пересування й надання гуманітарної допомоги та відсутність незалежних судів.

Серед зловживань в Україні називають “широкомасштабну корупцію на урядовому рівні, цензуру, блокування веб-сайтів, нездатність уряду притягнути до відповідальності винуватців насильства проти журналістів та активістів боротьби з корупцією, а також насильство проти етнічних меншин та осіб ЛГБТ-спільноти”.

У звіті також зауважується, що уряд не вживає належних заходів для переслідування або покарання більшості посадовців-корупціонерів, які залишаються непокараними.

“Російська влада зберігає контроль над військовими силами та силами безпеки, розташованими в Криму. Служби безпеки РФ продовжують посилювати контроль над Кримом та обмежувати права людини”, – говориться в документі.

Серед серйозних порушень прав людини: зникнення та катування людей, неналежні умови тримання у в’язницях, вивезення ув’язнених до РФ, свавільні арешти й затримання активістів, повна відсутність незалежних судів, наявність політичних ув’язнених, а також порушення прав приватності.

Також Держдеп повідомляє про наявність цензури: обмеження свободи висловлення думок, свободи слова і свободи ЗМІ, насильство стосовно журналістів, введення обмежень у інтернеті, грубе й повсюдне придушення свободи зборів та свободи об’єднань, включно з забороною Меджлісу кримськотатарського народу.

Крім того, зазначається, що розслідування можливих порушень прав людини в окупованому Криму та на Донбасі залишалися неповними через недостатній контроль української влади на цих територіях, а також відмову Росії та очолюваних нею сил розслідувати зловживання, на які звертається увага.

Квітень22/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України