• Сьогодні: Вівторок, 7 Грудня, 2021
Інфо ПС

ПОТРІБНО РАЗ І НАЗАВЖДИ ПРИПИНИТИ МИРИТИСЯ ЗІ СВОЄЮ ВТОРИННІСТЮ У РІДНОМУ МІСТІ, ВІДЧУТИ СЕБЕ ЧАСТИНОЮ ПОВНОЦІННОЇ ГРОМАДИ

Чого ми хочемо? Чи маємо ми право бути задоволеними тим, що відбувається у місті? Чи ми собі не нав’язуємо його? Чи не ховаємо голову в пісок?

У далеких 90-х я змушений був податися в світи. Тоді – ще тоді – Стрий мав десятки гектарів земель запасів, доволі потужну матеріально-технічну базу, чимало майнових активів, комунальних приміщень, з десяток напівприватизованих, але ще діючих заводів і, уявіть, навіть власне летовище.

Важко повірити, чи не так?

А що має Стрий сьогодні? Фестиваль аферистів раз на 4 роки під час виборів, де місто наводнює нове нашестя народних спасителів, супергероїв, борців із корупцією, які показують «нові горизонти», ставлять нас на «шляхи самореалізації», згадують наші «споконвічні цінності» – Степана Бандеру, підняття прапора вперше в Україні… І це все – за наші гроші.

Організатори фестивалю запропонують нам «революційні прориви» та «унікальні шанси» й підірвуть на дурниці тих, хто завжди підривається на будь-що, лише б наливали. Вони торгуватимуть радикалізмом та історичними іменами, а тим часом місцеві чиновники крадуть ще більше, бачачи перед собою не людину, не її нужденність, потребу, біль, розпач – а потенційного хабародавця. І все менше тих, хто просто і чесно працюватиме.

Для того, щоби нащадки подякували, їм потрібно щось залишити, себто щось суттєве, а не купу порожніх пляшок, залатані ями, вкрадені мільйони з міської казни та запозичені в когось слова. Чому? Бо «великий спадок» формують, докладаючи своє до спільного.

Усім нам є за що дякувати цьому місту, і щоб наша совість не лишилася за кадром – потрібно раз і назавжди припинити миритися зі своєю вторинністю у рідному місті, відчути себе частиною повноцінної громади, зрештою показати їм інший Стрий. Адже, повірте, нікому, крім самих нас, стриян, це місто не потрібне.

 Олег ФИЛИК

Вересень11/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України