• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ПОРОШЕНКО – ХИТРИЙ, АЛЕ НЕ РОЗУМНИЙ

За багато століть ми перебували під різними метрополіями: Польщею, Австро-Угорщиною, Росією. Наші навички виживання виросли до неба, але обмежився масштаб задач, які ставимо перед собою. Мають бути цілі за межами забезпечення власної родини. У нас часто лунає слово “сім’я” у зв’язку з владою: син Януковича, брат Ющенка, куми Порошенка. Не можемо вийти з капсули – примітивної задачі забезпечити наближених до себе. Не ставимо перед державою і суспільством масштабні завдання, які об’єднують і ведуть уперед. До розвитку, а не деградації рівня рекета і МАФів.

Розумними вважаємо хитрих. Але це не одне і те ж. Хитрість – це виживання. А розум і мудрість – життя, розвиток, стратегії, масштаб і системність. Порошенко – хитра людина, але не розумна. Не стратег і не менеджер. В решті решт із надто хитрими не поспішають мати справу ні політики, ні інвестори.

У світі існують різні системи захисту інвестицій. Одна – корупційна, коли хабар дається у вірному обсязі правильному клану. Друга – суди, які захищають капітал. В Україні – ні першого, ні другого. У нас хабар нічого не гарантує, бо тебе обгризатимуть весь час на місцевому й обласному рівнях, а у міністерстві ще “доляху” відкусять, тицяючи пальцем вгору. А сім тисяч “приватних підприємців” з печатками суддів приймають рішення, які не мають нічого спільного з правом, законом, справедливістю. Куди йти, як захиститися?

Юлія МОСТОВА, журналістка 

(Повне інтерв’ю з Юлією Мостовою читайте в журналі “Країна” від 3 травня).

Травень01/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України