• Сьогодні: Субота, 21 Травня, 2022
Інфо ПС

ПОРАДА ТИМ ТУРИСТАМ, ХТО ЗАТРИМАВСЯ НЕ З ВЛАСНОЇ ВИНИ В АЕРОПОРТУ: ВИМАГАЙТЕ!

Якщо рейс затримують, то у туриста є певні права – зокрема авіакомпанія зобов’язана надати обід і житло. Про це УНН розповів віце-президент Української асоціації туристичних агентств Максим Дереза.

“Якщо затримують рейс, перше, що потрібно, – це отримати інформацію, на скільки його затримали. Якщо його затримали на тривалий проміжок часу, тоді потрібно у представника авіакомпанії вимагати виконання норм закону. Якщо затримка йде на тривалий проміжок часу, то туриста повинні розмістити в готелі, відвезти його туди і повернути назад в аеропорт до вильоту. Якщо затримка 4-5 годин, то повинна надати обід, це теж можна вимагати”, – повідомив Дереза.

Також потрібно постійно бути на зв’язку зі своїм туроператором, так як у нього може бути більше каналів комунікації з операторами і авіакомпаніями.

Що стосується компенсації за шкоду, то туристу можуть відшкодувати втрачену добу відпочинку, однак ця сума, швидше за все, буде незначна.

“… коли ви летите на відпочинок, то переліт не є окремою послугою, він є складовою турпакета. Якщо у вас затримують виліт на добу, то ви втрачаєте добу в готелі. В такому випадку, по поверненню з відпочинку, ви можете вимагати компенсацію за цю втрачену добу. Але вартість цієї доби може бути незначна, так як буде враховуватися лише вартість готелю за добу“, – зазначив Дереза.

Компенсацію за моральну шкоду необхідно вимагати через суд. Також є нюанс, що в путівках оплачують добу в готелі, і турист може потрапити в цю добу навіть якщо за фактом втратив день відпочинку.

“У готелі є розрахунковий час – це 14:00 заселення і 12:00 виселення. Може бути таке, що через затримку рейсу ви прилетіли на наступний день о 5 ранку. Фактично ви потрапили в цю добу, неважливо в який час ви туди заїдете, хоч і за фактом ви втратили день відпочинку. У такому випадку компенсації не буде за цю добу, авіакомпанія може послатися на те, що доба була оплачена і турист в цю добу потрапив. Тоді вже питання потрібно вирішувати через суд”, – підкреслив Дереза.

Липень05/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України