• Сьогодні: Субота, 21 Травня, 2022
Інфо ПС

ПОКИ ІВАН КИВАЄ НА ПЕТРА, А ПЕТРО НА ІВАНА – У ВИГРАШІ ЛИШЕ МОНОПОЛІСТ-ПЕРЕВІЗНИК

 

Як відомо, перевізники Львова та області вирішили скасувати з 20 січня безоплатний проїзд для пенсіонерів за віком, передбачений постановою Кабміну №354 від 17.05.1993 року «Про безоплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», яку ніхто не відміняв. Постанова чинна на рівні держави, але не вигідна приватним перевізникам. Отже, вони самовільно вирішили її не виконувати, а вимагати гроші у пенсіонерів. Їх навіть не задовольняє укладена домовленість обласної ради з Асоціацією перевізників Львівщини про 50-відсоткову оплату проїзду! Тож і деруть із пенсіонерів повну вартість за проїзд: скажімо зі Стрия до Корналівки (40 км) – 21 грн, по місту Стрий – 4 грн (нібито після громадських слухань збереглася ціна), зі Стрия до Заплатина (5 км) – 11 грн і (що цікаво!) до Діброви (Заплатинської, 2 км) – теж 11 грн!.. І це при переважній пенсії 1500-3000 грн (а ще ж – комуналка, ліки, харчі…!!!)!

Все частішими у Львові, Стрию та й взагалі в області стали випадки, коли водії у грубій формі намагаються вигнати пенсіонерів з маршруток, вимагаючи у них гроші за проїзд. Навіть, коли ті дають половину вартості!

«Мешканці, які не погоджуються з рішенням приватних перевізників щодо оплати за проїзд осіб пенсійного віку, можуть надсилати скарги в управління «Укртрансбезпеки» у Львівській області», – радить заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Між тим, пільгові перевезення пенсіонерів у міських та приміських маршрутках регулюються постановою Кабміну України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування». А місцеві органи виконавчої влади, а не перевізники, можуть оперативно впливати на зміну ситуації на місцях щодо реалізації пільгових перевезень та самостійно визначати їхні обсяги і передбачати видатки. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики у відповідь на інформаційний запит IA ZIK.

«Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» передбачено право пенсіонерів за віком на безоплатний проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та на приміських маршрутах», – сказано у відповіді на запит.

Водночас, зазначили у міністерстві, у Законі України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачені, відтак виплати за пільговий проїзд фінансуються за рахунок місцевих бюджетів.

«Місцеві органи виконавчої влади оперативно впливають на зміну ситуацій на місцях щодо реалізації пільгових перевезень та самостійно визначають їхні обсяги і передбачають видатки, забезпечуючи при цьому контроль за ефективним і цільовим використанням коштів на зазначену мету», – повідомили в Мінсоцполітики.

Таким чином, саме міські і районні ради відповідальні за ситуацію, що склалася з транспортним обслуговуванням пенсіонерів на їхніх територіях. Депутати пошкодували виділити на це необхідні кошти, залишивши пенсіонерів зі своїми проблемами один на один із монополістом-перевізником. А той і радий дерти з бідолах три шкури!

Аналогічної думки і фейсбук-спільнота. Ось що пише, наприклад, стриянин Олег Левицький: «По суті в місті (а я б додав «і в районі» – В.А.) склалася надзвичайна ситуація. Де депутати, де позачергова сесія та прийняті рішення? Знову перед виборами помазанники намалюються, з гнилими брехливими обіцянками?!».

А тим часом вже сьогодні перевізник – Стрийське АТП – підкинув стриянам новий сюрприз, який «звучить» ось так (фото):

Одним словом, поки Іван (центральна влада) киває на Петра (місцева влада), а Петро – на Івана, у зловтішному виграші лише Перевізник Олеськів і його, як кажуть люди, «Львівський квартал»… Цікаво, що з того має Влада?..

Вихід усі вбачають у монетизації пільгового проїзду. Нині підготовлено проекти постанов Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту» та «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері транспортного обслуговування», які чекають на розгляд Уряду.

Так що, шановні пасажири-пенсіонери, у вас є два шляхи: або чекати на цю монетизацію, або ж уже сьогодні вимагати від обраних вами міських і районних та обласної ради виконання чинної постанови Кабміну в частині виділення з їхніх бюджетів коштів на реалізацію вашого права на пільговий проїзд у міських і приміських маршрутках.

 

Василь АЛЄКСЄЄВ

Лютий24/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України