• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

«ПЛАКАЛИ» НАШІ «ГРОШИКИ» або ЧОМУ БІДНИЙ? БО ДУРНИЙ.

Все-таки, мудрість народна, як завжди, права. Чи не мудро звучить «Чому бідний? Бо дурний. Чому дурний? Бо бідний»? Особливо стосовно дій України, точніше – її влад, із повернення награбованого можновладцями в різні часи добра, в даному випадку – величезних грошей. Державних грошей! З бюджету країни! Тобто, наших із вами! У цьому випадку якнайкраще підходить сумнозвісне російське «плакалі наші дєнєжкі»… І дійсно – наші, а не Лазаренка…lazarenko

Пам’ятаєте такого? Прем’єр-міністра України з 1996 по 1997 роки?

Цього часу йому цілком вистачило, щоб перевести в США 114 мільйонів доларів, а на рахунках банків такої країни як Антігуа і Барбуди мати 66,7 млн дол. За даними ООН, за час перебування на посаді Лазаренко викрав 200 мільйонів доларів (0,4% річного ВВП України). Стільки вкрав із казни Перу диктатор Альберто Фухиморі за 10 років перебування у владі. Після звинувачення, арешту, суду і ув’язнення Павла Лазаренка це все “нажите непосильною працею» добро було арештоване, рахунки в банках заморожені.

І ось, за повідомленнями ЗМІ, Вищий суд Антігуа і Барбуди прийняв рішення про конфіскацію в дохід держави цих заморожених 66,7 млн, аргументуючи тим, що ці гроші – корупційні. І на що вони підуть – вирішуватиме уряд карибської країни. Не зважаючи на численні безуспішні суди-пересуди самого Лазаренка. Але він хоч боровся! І це вже викликає певну повагу…703101

А чи боролася за ці, свої власне, гроші Україна? Вивляється, ні! Навіть і не намагалася, як стверджує юрист компанії «Arnall Golden Gregory» Джин Берд: «Для того, щоб це зробити, необхідно було діяти у відповідні судові терміни, тобто, по суті, треба було починати, щойно Лазаренка арештували. Або, хоча б, коли Україні стало відомо про те, що гроші були заморожені на рахунках в Антігуа».

Проте, навіщо? Після-нього-можновладці, певно, вирішили подивитися, що і як вийде у Лазаренка – і пішло-поїхало… Грощі виводилися й досі виводяться, найдорожча нерухомість за кордоном купується, офшори тріщать – і нічого не повертається (хіба що так званими «інвестиціями») туди, звідки були вкрадені.

Мільярди – там, а ми з простягнутою рукою  коридорами МВФ, ЄБРР, одним словом, по світу бігаємо…

То хто ж нас розумними назове? Коли ми – бідні.

А от 63-річний Павло Лазаренко – багатий. Навіть зараз. Попри 250 мільйонів доларів, які заморожені на його рахунках. І за які він судиться із США, одночасно просячи в них «політичного» притулку.

Як зазначає видання The New York Times, наразі політик проживає в Каліфорнії, в окрузі Марін, у будинку вартістю 1,8 мільйона доларів. Щоправда обійстя належить дружині Лазаренка – Оксані Циковій, до речі, однокласниці його старшого сина від першої дружини, яка була перекладачем під час суду над українським екс-чиновником в 2004 році, а наразі вона працює юристом. У пари є троє малих дітей.06offshore-3-master675 Будинок – досить комфортний, проте розташований далеко від одного з найдорожчих маєтків у Новато, який придбав екс-прем’єр-міністр до втечі з України за $6,75 млн і в якому не прожив жодного дня.

119e6d4-novato

Справа Лазаренка налічує величезну кількість томів і може потрапити до суду не раніше 2018 року. На думку прокурора Марти Борщ, у нього є чимало прихованих коштів.

Американське видання запитує: “Чому злочинця Лазаренка досі не депортували з США?”

А й справді – чому? І, взагалі, чому у нас, в Україні, такий черепаховий інтерес до повернення вкрадених у нас із вами грошей? Якщо не за 25, то хоча б за останні 5-10 років? Чи у нас служби не професійні? Юристи тупі? Політичної волі не вистачає? Чи такий стан речей когось влаштовує?

Василь Алєксєєв

Про П.Ларенка більше читайте тут:

http://www.nytimes.com/2016/07/07/business/international/a-ukrainian-kleptocrat-wants-his-money-and-us-asylum.html?_r=5

Вересень17/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України